Region

Będzińscy policjanci spełnili marzenie chorego Kubusia. Chłopczyk chciałby zostać w przyszłości policjantem

Do Komendy Powiatowej Policji w Będzinie zawitał niezwykły, mały gość. Kuba w towarzystwie taty, braci i kuzynki odwiedził jednostkę, aby przyjrzeć się tajnikom trudnej pracy policyjnej. Jego marzeniem jest kariera w mundurze i walka z przestępcami. Na razie jednak Kuba zmaga się z poważną chorobą i już dziś za swoją postawę zasługuje, by zdobyć policyjną odznakę.

 

Na bogato! TOP 5 Silesia Flesz wozi Kajetan Kajetanowicz!


Kubuś ma 10 lat, pochodzi z Bydgoszczy, a w czasie wakacji przebywa gościnnie u swoich dziadków w Będzinie. Gdy dorośnie chciałby zostać policjantem i łapać przestępców. Na razie jednak walczy z dużo większym przeciwnikiem. Gdy się urodził lekarze zdiagnozowali u niego wrodzoną łamliwość kości. Wystarczy, że mocniej napnie mięśnie, a jego kości kończyn dolnych pękają niczym zapałki.

To już drugie odwiedziny Kuby w będzińskiej jednostce. Pierwsze miały miejsce, gdy Kuba miał 7 lat i wówczas chłopiec poczuł się przez chwilę jak prawdziwy stróż prawa. Od tego czasu minęły 3 lata, a Kubuś wciąż marzy o karierze w mundurze… W związku z tym, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie, mł. insp. mgr Paweł Fryc, zaprosił go do komendy, aby ponownie mógł przyjrzeć się pracy policyjnej. Kubuś miał okazję wsiąść do policyjnego radiowozu oraz na motocykl i zwiedził stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Wyjątkowy gość mógł poczuć się jak szef jednostki, zasiadając na komendanckim fotelu. Kuba bacznie śledzi wydarzenia z życia jednostki, jeśli tylko jest to możliwe chętnie bierze w nich udział. Uczestniczył, m.in. w wakacyjnym festynie rodzinnym w Czekance, na którym mógł poznać służbę patrolu wodnego oraz towarzyszył podczas uroczystości XVI rocznicy śmierci sierż. Grzegorza Załogi.

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close