KrajRegion

Wydrukowali „setki” w domu i poszli nimi zapłacić. Ekspedientka „spożywczaka” była czujna

Dwaj 18-latkowie wydrukowali na domowej drukarce banknoty o nominale 100 złotych. Poszli nimi zapłacić w „spożywczaku”. Ekspedientka zorientowała się, że pieniądze są fałszywe. 18-latkom postawiono zarzuty.

 

Na bogato! TOP 5 Silesia Flesz wozi Kajetan Kajetanowicz!

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek po południu. Ekspedientka jednego ze sklepów znajdujących się w dzielnicy Szczawienko w Wałbrzuchu, zorientowała się, że 18-latek płaci za zakupione produkty spożywcze sfałszowanymi banknotami i wezwała policjantów. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, którzy przybyli na miejsce potwierdzili, że zostały one wydrukowane na domowej drukarce. Świadczyły o tym, m.in. brak znaków wodnych, ten sam numer banknotu, nierówne wycięcie papieru oraz odwrócony do góry nogami wydruk na awersie. Młodociany przestępca został więc zatrzymany.

W toku wykonanych czynności procesowych, funkcjonariusze ustalili, że miał wspólnika, który wydrukował fałszywe banknoty. Drugi z 18-latków – także mieszkaniec Wałbrzycha – jeszcze tego samego dnia trafił w ręce policjantów prewencji. Mundurowi w miejscu zamieszkania zabezpieczyli laptopa, drukarkę oraz pendrive’a, które służyły do popełnienia przestępstwa.

Prokurator prowadzący postępowanie przedstawił pierwszemu z podejrzanych dwa zarzuty –  usiłowania oszustwa oraz wprowadzenia do biegu fałszywych banknotów – za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a drugiemu z nastolatków, podrabiania pieniędzy. W tym przypadku 18-latek może spędzić za kratami więzienia nawet 25 lat. Obaj mężczyźni objęci zostali dozorem policyjnym.

 

źr. Policja Wałbrzyska 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close