KrajWiadomość dnia

Bez medali dla Polaków w konkursie na dużej skoczni. Kamil Stoch czwarty

Konkurs na dużej skoczni w trakcie zimowych igrzysk olimpijskich rozpoczął się dobrze dla Polaków, bo aż czterech z nich znalazło się w serii finałowej. Polskich kibiców zachwycił najbardziej występ Kamila Stocha, czyli obrońcy tytułu mistrza olimpijskiego, który do serii finałowej zakwalifikował się na 4. miejscu.

Dziś olimpijska rywalizacja w skokach narciarskich przeniosła się na dużą skocznię. Po sukcesie Dawida Kubackiego i zdobytym brązowym medalu na skoczni normalnej, nadzieje polskich kibiców na kolejne sukcesy polskich reprezentantów były naprawdę duże.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad 40 tys. zakażeń Covid-19 a rząd luzuje obostrzenia. Wirus jest „w odwrocie”?Ponad 40 tys. zakażeń Covid-19 a rząd luzuje obostrzenia. Wirus jest „w odwrocie”?

Kontrowersyjna nowelizacja ustawy „LEX Czarnek” na biurku prezydenta

Katowice najmniej zakorkowanym miastem w Polsce. Najgorzej jest w Łodzi

Pierwsza seria i ogromne nadzieje na medal

Przypomnijmy, że Kamil Stoch w swojej karierze już zdobył 3 medale na zimowych igrzyskach olimpijskich. Teraz 35-latek w pierwszej serii oddał skok o długości 137,5 m i przez długi czas zajmował w zawodach pierwszą pozycję. Jednak jak to w sporcie bywa, w pierwszej serii okazali się lepsi, w tym aktualny mistrz olimpijski ze skoczni normalnej Ryoyu Kobayashi, który po najdłuższym skoku w serii zajął pierwszą pozycję. Jednak tu warto dodać, że łącznie najlepsze noty za skok otrzymał właśnie Polak. Stoch zakończył pierwszą serię na 4. pozycji.

W pierwszej serii całkiem niezły skok na odległość 134 m oddał Piotr Żyła, który do serii finałowej zakwalifikował się na 15. miejscu. Poza Stochem i Żyłą polscy kibice w finałowej serii zobaczyli jeszcze dwóch Polaków, czyli Dawida Kubackiego i Pawła Wąska.

W serii finałowej Kamil Stoch skoczył 133,5 m, ale niestety ten skok nie dał mu czwartego w karierze medalu na zimowych igrzyskach olimpijskich. W efekcie Stoch zajął 4. miejsce. Złoty medal zdobył reprezentant Norwegii Marius Lindvik, a srebrny Ryoyu Kobayashi, który skoczył 3,5 m krócej niż w pierwszej serii. Brązowy medal igrzysk olimpijskich w Pekinie podczas konkursu na dużej skoczni zdobył Karl Geiger.

Przeczytaj także:

Polska pęka z dumy! Dawid Kubacki zdobył brązowy medal w Pekinie!

– To był fenomenalny konkurs o olimpijskie medale na skoczni dużej. Kamil Stoch kończy rywalizację tuż za podium. Piotr Żyła 18., Paweł Wąsek 21., Dawid Kubacki 26. – podsumowuje występ Polaków na Twitterze PZN. Do zwycięzcy Lindvika, Kamilowi Stochowi zabrakło prawie 20 punktów.

autor: Bartosz Bednarczuk

Czas na Detektywa Monka w Telewizji TVS!