Bez niespodzianki w meczu Szwecja – Anglia [TWEETY PO MECZU]

Anglia pewnie pokonuje Szwecję! Ambicja i determinacja nie wystarczyła by wyeliminować bardzo rozsądnie grających Anglików. Lwy Albionu zasłużenie meldują się w półfinale Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. Szwecja – Anglia 0:2!

Pierwszą groźną akcję Lwów Albionu zobaczyliśmy w 19 minucie. Sterling podał prostopadle do Kane, ten uderzył groźnie z 18 metra, piłka minęła jednak lewy słupek szwedzkiej bramki. Anglia zdecydowanie przeważała od samego początku spotkania.

Sytuacja bramkowa zmieniła się w 30 minucie spotkania. Young popisał się ładnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego, a najwyżej do główki wyskoczył Maguire i Olsen musiał skapitulować! Szwecja – Anglia 0:1!

Zaraz przed przerwą przed fantastyczną szansą znalazł się Sterling! Minął bramkarza ale uderzył prosto w Granqvista! Do przerwy Szwecja – Anglia 0:1!

Statystki po pierwszej połowie:

Zaraz po zmianie stron mogliśmy mieć 1:1! Dobre dośrodkowanie Claessona z prawej strony, celna główka Berga w prawy dolny róg bramki i… kapitalna obrona Pickforda. Trzeba przyznać, że bramkarz Anglików rozgrywa turniej życia!

Bramkę zobaczyliśmy w 59 minucie. Dele Alli uderzył głową w sam środek bramki i pokonał szwedzkiego bramkarza. Piękną asystą popisał się Lingard! Szwecja – Anglia 0:2!

Świetną kontrę przeprowadzili w 71 minucie Szwedzi. Płaskie podanie do Berga, niestety minimalnie za plecy! Szwed obrócił się i uderzył, niestety zbyt słabo by zaskoczyć Pickforda. Bramkarz Anglików przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Strzelec drugiej bramki – Alli opuścił boisko w 77 minucie, jego miejsce zajął Delph.

W końcówce meczu zdecydowanie zabrakło natarcia Szwedów na angielską bramkę. Piłkarze w żółtych koszulkach chyba pogodzili się z tym, że ten mundial zakończy się dla nich w ćwierćfinale. Trzeba przyznać, że ich dobra gra to jedna z największych niespodzianek na tegorocznych mistrzostwach.  Co ciekawe był to dla nich pierwszy turniej bez Zlatana od 2002 roku. Zdołali zbudować dobrze funkcjonującą drużynę bez wielkich nazwisk. Co innego naszpikowana gwiazdami Anglia. Tradycyjnie prezentują brzydki dla oka futbol, za to bardzo efektywny. Zobaczymy czy wystarczy to na zwycięzcę meczu Rosja – Chorwacja. Jedno jest pewne – Mistrzostwa Świata Rosja 2018 wygra drużyna z Europy!

Bramki:

30 minuta – Maguire

59 minuta – Alli

Mateusz Pojda

Brazylia jedzie do domu! Mistrzami Świata zostaną najwcześniej za 4 lata! [TWEETY PO MECZU]