KategoriaRegionWiadomość dnia

Bezpieczny przejazd z funkcjonariuszami rybnickiej drogówki

Wielokrotnie wypadki na przejazdach kolejowych są spowodowane brawurą i brakiem koncentracji kierujących. Samochód nie ma praktycznie szans w starciu z pociągiem, człowiek tym bardziej. Policja z Rybnika wraz z pracownikami Polskich Linii Kolejowych przeprowadzili akcję profilaktyczną.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

– Niestety niejednokrotnie wypadki na przejazdach kończą się tragicznie. Najczęstsze wykroczenia popełniane w tych miejscach, to niestosowanie się do znaku STOP, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, omijanie pół zapór i zapór, czy kontynuowanie jazdy, jeżeli rozpoczęto opuszczanie szlabanu. – czytamy na łamach stronie KMP w Rybniku. I tak niestety wygląda to w praktyce. Warto dodać, że samochód osobowy, czy człowiek poruszający się pieszo przez przejście nie ma szans w starciu z pędzącym pociągiem i takie wypadki najczęściej kończą się śmiercią. Wczoraj policjanci i pracownicy Polskich Linii Kolejowych prowadzili akcję profilaktyczną, wręczając kierowcom ulotki i przypominając o zasadach bezpieczeństwa jakie powinny być przestrzegane podczas przejazdu przez torowiska, te strzeżone jak i te, na których szlabanów oraz stróżówki nie ma.

– Celem działań „Bezpieczny przejazd” jest zwiększanie świadomości zarówno kierowców jak i pieszych o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych, a w konsekwencji do ograniczenia wypadków, szczególnie tych, w których ktoś traci życie. – komentują dalej policjanci na stronie KMP w Rybniku. 

Mimo ograniczeń jakie serwuje epidemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia nawet dla służb mundurowych, profilaktyka policyjna powoli wraca i można zauważyć coraz więcej akcji czy to w internecie w wersji online, czy po prostu tradycyjnie na drogach polskich miast.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice zapowiadają pozew do sądu za marsz nacjonalistów

Fundacja TVS z pomocą dla Hospicjum Cordis. W czasie epidemii koronawirusa potrzebne jest wszystko!

Kopalnie PGG dostały 9 nowych koncesji na wydobycie. Dla których kopalni? [WIDEO]

źródło: KMP Rybnik

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close