Region

Bezpieczny sk8park! Jutro śląska policja zaczyna akcję w ponad 30 miastach [WIDEO]

Śląska Policja oraz samorządy gmin i miast województwa śląskiego podjęły się realizacji kampanii społecznej na niespotykaną dotąd skalę. Już 3 sierpnia o 16.00 w ponad 30 miastach i gminach naszego województwa zainaugurowana zostanie kampania „Bezpieczny skatepark & pumptrack”. Wojewódzkie otwarcie kampanii odbędzie się również 3 sierpnia o 16.00 w skateparku w Żorach przy ul. Folwareckiej.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Poza samorządami lokalnymi, do współpracy zaproszono Dawida Godźka, najbardziej utytułowanego polskiego zawodnika freestyle BMX, należącego do światowej czołówki dyscyplin MTB Slopestyle oraz BMX Dirt. Zawodnik, jeżdżący w „stajni Red Bull’a”, w ostatnich latach siągnął po wiele zaszczytnych tytułów, w tym Najbardziej Przełomowego Zawodnika Roku 2019 w cyklu Mistrzostw Świata Crankworx 2019. Jako twarz kampanii, Dawid Godziek uczy i uświadamia użytkowników skateparków oraz pumptracków na temat bezpieczeństwa własnego oraz innych, czerpiąc ze swojego doświadczenia zdobytego w profesjonalnym sporcie.

Na cele kampanii opracowano plakaty i ulotki oraz spot profilaktyczny, których dystrybucję Policja i samorządy rozpoczną 3 sierpnia o 16.00 podczas zainicjowanego przez Wydział Prewencji KWP w Katowicach „Dnia bezpiecznych skateparków i pumptracków”.

W każdym z miast partnerskich, które wyraziły chęć udziału w kampanii „Bezpieczny skatepark”, odbędą się w tym dniu eventy, podczas których policjanci i samorządowcy poprowadzą pogadanki i prelekcje dla uczestników. Urzędy miast i gmin zakupiły również nagrody, które będzie można zdobyć podczas konkursów i quizów poświęconych bezpieczeństwu. Każde z miast organizatorów i lokalna policja, realizują swoje wydarzenie inaczej, więc warto sprawdzić, jakie atrakcje przygotowane zostały dla uczestników w poszczególnych miastach.

Do akcji włączyły się: Będzin, Bielsko-Biała, Bieruń, Bytom, Chorzów, Czerwionka-Leszczyny, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Godów, Katowice, Kozy, Krzanowice, Lubliniec, Łaziska Górne, Mierzęcice, Milówka, Mszana, Mysłowice, Ornontowice, Orzesze, Ożarowice, Pawłowice, Pyskowice, Racibórz, Radlin, Rędziny, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Tarnowskie Góry, Tychy, Wodzisław Śląski, Woźniki, Zabrze, Żory i Żywiec.

Źródło: Policja Śląska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Matka chłopczyka z Tychów usłyszała zarzuty! Dziecko miało poderżnięte gardło [WIDEO]

Senator zakażony koronawirusem! Zaapelował do osób, z którymi miał kontakt

Sensacyjny transfer! Artur Boruc wraca na polskie boiska! Zagra w Legii Warszawa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close