AlarmRegionWiadomość dnia

Bielsko-Biała:14-latka potrącona przez samochód! Kierowca jechał z zamarzniętymi szybami

Do zdarzenia doszło przy skrzyżowaniu bielskich ul. Norwida i Bohaterów Westerplatte. 20-letni kierowca toyoty nie oczyścił szyb z cienkiej warstwy lodu i przy ograniczonej widoczności potrącił nastolatkę, która szła do szkoły prawidłowo, lewą stroną jezdni. Poszkodowana doznała niegroźnych obrażeń ciała. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, sprawca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a do jego konta dopisano 6 punktów.

 

Przypominamy o konieczności właściwego przygotowania pojazdu przed ruszeniem w drogę. Szczególnie w okresie jesieni i zimy, gdy auta pokryte są często śniegiem i lodem. Z zapisów art. 66 kodeksu ruchu drogowego wynika obowiązek takiego utrzymania auta, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dotyczy to także samochodów, które wiozą na dachu czapę śniegu lub mają ograniczoną widoczność z powodu zamrożonej szyby. Poruszanie się takimi pojazdami to wykroczenie, za które grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close