Region

Bielsko-Biała: Kilogram narkotyków, łapówka, napaść na policjanta. „Zabawa” 36-latka zakończona aresztem

Policjanci z drogówki zatrzymali 36-latka, który posiadał prawie kilogram marihuany. Bielszczanin wpadł w ręce funkcjonariuszy podczas kontroli drogowej. Najpierw próbował przekupić policjantów, żeby pozwolili mu odjechać, a gdy to nie poskutkowało, zaatakował ich i próbował uciec.

 

Skóra, fura i „foto-komóra” czyli nowe wozy śląskiej policji w TOP 5 SILESIA FLESZ!

Do zdarzenia doszło 5 czerwca, około południa. Na bielskiej ulicy Niepodległości, policjanci z wydziału ruchu drogowego zauważyli osobowego fiata, który miał niesprawne oświetlenie. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kiedy podeszli do kierującego, z wnętrza samochodu poczuli charakterystyczny zapach marihuany, a mężczyzna odrzucił od siebie zawiniątko, które wyglądało jak porcja narkotyku. Funkcjonariusze kazali kierującemu wyjść z pojazdu i oprzeć się o pojazd. Kiedy 36-latek wyszedł z samochodu zaproponował policjantom łapówkę, prosząc aby nic nie robili i pozwolili mu odjechać. Kiedy policjanci poinformowali go, że jest zatrzymany najpierw próbował uciec, a kiedy mu się to nie udało, podczas obezwładniania przez policjantów, naruszył nietykalność cielesną jednego z nich, uderzając go łokciem i odpychając. Nawet, gdy miał już założone z tyłu kajdanki próbował kopać mundurowych, próbując się uwolnić. Dzięki zdecydowanej postawie mundurowych został skutecznie zatrzymany. Policjanci wezwali na miejsce śledczych z referatu narkotykowego, którzy po przeszukaniu pojazdu ujawnili w nim paczkę z prawie kilogramem marihuany.

36-letni bielszczanin trafił do policyjnej izby zatrzymań, a po nocy spędzonej na komendzie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, próby przekupienia i naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Bielski sąd na wniosek śledczych aresztował 36-latka na 3 miesiące. W celi będzie czekał na rozprawę i wyrok za popełnione przestępstwa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źr. KMP Bielsko-Biała

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close