Region

Bielsko-Biała: Likwidacja starych źródeł ciepła. Granty na zmianę systemu ogrzewania

19 kwietnia rozpocznie się nabór wniosków do projektu grantowego Likwidacja starych źródeł ciepła na paliwa stałe w Bielsku-Białej. Właściciel domu jednorodzinnego w Bielsku-Białej, który zdecyduje się zlikwidować stary kocioł na węgiel lub inne paliwo stałe, będzie mógł otrzymać grant na zmianę systemu ogrzewania.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Wydział Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że w dniach od 19 kwietnia do 19 maja 2021 r. prowadzony będzie nabór wniosków do projektu grantowego pn. Likwidacja starych źródeł ciepła na paliwa stałe w Bielsku-Białej, który miasto zamierza zgłosić do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, Działanie 4.6 Czyste powietrze, Poddziałanie 4.6.1 Czyste powietrze  – konkurs.

Program adresowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych w Bielsku-Białej ogrzewających je węglem lub innym paliwem stałym, pragnących przejść na ogrzewanie ciepłem sieciowym, gazem, prądem czy pompą ciepła. Do projektu zgłoszony może być tylko ten dom, który jest ocieplony (oddany do użytku po 2008 roku lub w którym wykonano już termomodernizację) lub zostanie ocieplony przed wykonaniem modernizacji kotłowni, np. przy wykorzystaniu programu rządowego Czyste Powietrze lub ze środków własnych.

Projekt charakteryzuje bardzo wysoki poziom dofinansowania: do 100 procent kosztów kwalifikowanych netto, lecz nie więcej niż 22.000 zł na dowolnego rodzaju pompę ciepła lub 11.000 zł na źródło ciepła zasilane z sieci ciepłowniczej, gazem lub energią elektryczną. Z dofinansowania z programu może skorzystać każdy właściciel budynku jednorodzinnego spełniającego warunki programu, przy czym wysokość dochodów nie jest kryterium kwalifikacyjnym w tym projekcie. Udział w nim można łączyć z udziałem w rządowym programie Czyste Powietrze np. na wykonanie pełnej lub częściowej termomodernizacji.

Grantowy projekt podlega ocenie przez organizatora konkursu, którym jest Zarząd Województwa Śląskiego. Termin oceny to grudzień 2021 r. Tak więc projekt będzie realizowany pod warunkiem pozytywnej oceny w konkursie. Planowana realizacja inwestycji w budynkach mieszkalnych w ramach projektu obejmie lata 2022-2023.

Szczegółowe informacje o naborze do projektu grantowego oraz komplet dokumentów do pobrania znajdują się na stronie: https://www.miastodobrejenergii.pl/aktualnosci/startujemy-z-naborem-do-projektu-grantowego-pn-likwidacja-starych-zrodel-ciepla-na-paliwa-stale-w-bielsku-bialej/

Warto zajrzeć też na Facebooka: https://www.facebook.com/MiastoDobrejEnergii/posts/6103419489684295

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Trwa rozbiórka budynków po dawnej kopalni Mysłowice? Co powstanie w tym miejscu?

Nowa moneta trafiła na rynek. Pod NBP w Katowicach ustawiła się gigantyczna kolejka [WIDEO]

Otwarcie żłobków, a dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Resort rodziny wyjaśnia

 

źr. UM Bielsko-Biała

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close