Region

Bielsko-Biała: Podpalili BMW warte 100 tys. złotych. Sprawcy zatrzymani. Grozi im 5 lat więzienia

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy spalili osobowe BMW Z4 o wartości 100 tys. złotych. Pojazd uległ całkowitemu zniszczeniu. Podpalacze usłyszeli zarzut zniszczenia mienia, za co grozi im kara nawet 5 lat więzienia.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Niecały dzień zajęło kryminalnym z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej ustalenie i zatrzymanie sprawców podpalenia samochodu marki BMW Z4. Do zdarzenia doszło w nocy z 24 na 25 czerwca przy jednym z lokali gastronomicznych na ulicy Górskiej. Zamaskowani sprawcy podpalili warte blisko 100 tys. zł bmw, a następnie uciekli. Sprawą zajęli się śledczy z komisariatu przy ul. Składowej. Funkcjonariusze, dzięki analizie zebranego w tej sprawie materiału dowodowego, szybko ustalili osoby podejrzewane o to przestępstwo. Mieli to być dwaj bielszczanie w wieku 22 i 27 lat. Policjanci rozpoczęli więc ich poszukiwania i już wieczorem tego samego dnia zatrzymali zaskoczonych mężczyzn. Obaj zostali doprowadzeni do bielskiej komendy. Jak się okazało, motywem działania sprawców miały być nieporozumienia w sprawie wcześniej prowadzonych interesów pomiędzy jednym z podpalaczy i właścicielem bmw.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty podpalenia BMW Z4, które uległo całkowitemu zniszczeniu. Za przestępstwo to grozi im kara nawet do 5 lat więzienia. Niebawem podpalaczami zajmie się bielski sąd, który może także orzec wobec nich obowiązek pokrycia właścicielowi strat za zniszczony samochód.

 

źr.Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close