AlarmRegionWiadomość dnia

Bieruń: Kradzież puszki z datkami na 2,5 letniego chłopca i hospicjum! Złodzieja quadem gonili uczestnicy imprezy! [WIDEO]

Chociaż wydarzyło się to w Bieruniu – żyje tym cały region. Podczas charytatywnego Biegu 5 Kopców ktoś ukradł puszkę z datkami. Do puszki trafiały pieniądze na ciężko chorego 2,5-letniego chłopczyka oraz na hospicjum. Mimo tego, że to pieniądze, które ratują życie – ktoś nie miał skrupułów i ukradł puszkę, które de facto była osią całej imprezy! Mimo, iż złodzieja uczestnicy biegu gonili nawet quadem – ten zdołał uciec!

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Prohibicja w Katowicach i czy to UFO rozwaliło Rudę Śląską?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

To miała być impreza charytatywna. We wczorajszym Biegu Kopców w Bieruniu wzięło udział 700 osób, które chciały nie tylko zmierzyć się na trasie, ale też pomóc. Niestety – ktoś kompletnie pozbawiony empatii i współczucia dla chorego dziecka i podopiecznych hospicjum ukradł puszkę z datkami!

 

-Kilka miesięcy pracy jest nas garstka osób, która łączy się w organizację w szczytnym celu – budowie hospicjum i pomocy choremu Fabiankowi. Trochę pracy było, na szczęście mamy dookoła ludzi, którzy chęcią nam pomagają – mówi Michał Żerdka, organizator biegu.

Wg szacunków organizatorów, zebranych zostało ok. 20 tys. zł. Kilka minut przed zamknięciem biura zawodów puszka została skradziona.

-Podszedł ktoś, zabrał puszkę i zaczął uciekać w kierunku zapalonego samochodu na zgaszonych światłach. Ktoś czekał na sprawcę i odjechali. Myśmy się rzucili w pościg – biegacze, organizatorzy. Nie było jednak szans, żeby dopaść tych sprawców – mówi Sebastian Macioł, organizator biegu.

 

Złodziei, którzy ukradli puszkę z datkami z Biegu 5 Kopców teraz poszukuje ich policja.

-Wiemy, że z miejsca kradzieży oddalił się ciemnym fordem mondeo na chrzanowskich numerach rejestracyjnych. Nie znamy natomiast całych numerów rejestracji – mówi asp. sztab. Katarzyna Skrzypczyk, rzecznik prasowy KMP Bieruń.

Policja prosi o kontakt świadków zdarzenia, a organizatorzy zapowiadają, że wkrótce zorganizują kolejną zbiórkę pieniędzy.

 

autor: Monika Herman
PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Cyber Monday 2019, czyli kolejna wielka szansa dla łowców obniżek

Zwłoki 10-latka w hostelu. Zatrzymano matkę chłopca

Karminadle, francki i kreple – Biedronka z nową ofertą dla Ślązaków

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Bieruń: Kradzież puszki z datkami na 2,5 letniego chłopca i hospicjum! Złodzieja quadem gonili uczestnicy imprezy! [WIDEO]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close