RegionWiadomość dnia

Bilet Katowicki zaliczył klapę? Niewielkie zainteresowanie biletem na pociąg, autobus i tramwaj

Miała być przełomowa oferta, jest klapa. Bilet Katowicki cieszy się jak na razie znikomym zainteresowaniem. Uruchomiony miesiąc temu łączony bilet na pociągi, autobusy i tramwaje miał przekonać do korzystania z kolei w nowo powstałym centrum przesiadkowym w Katowicach-Ligocie. Przesiadać się można, ale na razie nie z samochodu.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Osuszanie KAŁUŻY i podryw na elektryczne BMW


– Wydaje nam się, że uruchomienie parkingu jak najbardziej będzie jakimś kolejnym pozytywnym punktem. Bo taki system Park&Ride , zwłaszcza w przypadku tej aglomeracji katowickiej, jest bardzo przydatny. Nie wjeżdżamy w tym momencie do centrum Katowic, gdzie są korki i problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego. Tylko dojeżdżamy koleją do centrum miasta – mówi Magdalena Iwańska, Koleje Śląskie.

Miała być przełomowa oferta, jest klapa. Bilet Katowicki cieszy się jak na razie znikomym zainteresowaniem
Miała być przełomowa oferta, jest klapa. Bilet Katowicki cieszy się jak na razie znikomym zainteresowaniem

Centrum przesiadkowe w Ligocie to pierwsze takie rozwiązanie w Katowicach. Chociaż zostało otwarte 5 listopada wraz z uruchomieniem biletu katowickiego, to nadal nie działa parking. Miasto nadal nie wie też, kiedy zostanie rozwiązany problem z urządzeniami, które pozwalają na pozostawienie samochodu i przesiadkę.

–Każdy by chciał tu i teraz, ale pamiętajmy, ze to są procesy. Mówimy o pewnych systemach, które musimy uruchomić. Są pewne działania, które wymagają zaangażowania wielu osób. Poczekajmy, na pewno niedługo ten parking zostanie również uruchomiony i będą mogli mieszkańcy, korzystając z parkingu, podróżować po naszym mieście koleją i autobusami – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ile kosztuje i jak kupić BILET KATOWICKI?

Bilet katowicki, czyli jeździsz ile chce i czym chcesz [CENNIK]

Odkąd bilet katowicki trafił do sprzedaży, Koleje Śląskie sprzedały ok. 200 sztuk. Natomiast tylko w listopadzie przewoźnik regionalny obsłużył blisko 1,5 mln pasażerów.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Bilet Katowicki zaliczył klapę? Niewielkie zainteresowanie biletem na pociąg, autobus i tramwaj”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close