RegionŚwiatWiadomość dniaZdrowie

WHO alarmuje! Smog i zanieczyszczenia powietrza zabijają miliony ludzi rocznie!

Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje. Aż 7 mln ludzi na świecie ginie z powodu zanieczyszczenia powietrza. Dzisiaj podczas szczytu klimatycznego zaprezentowany został najnowszy raport organizacji działającej w ramach ONZ.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Osuszanie KAŁUŻY i podryw na elektryczne BMW


Paliwa kopalne to duży biznes i duże zanieczyszczenie. –Zarabiają 5 miliardów dolarów rocznie. Ale te wyliczenia nie zawierają kosztów szkodliwych dla zdrowia paliw. Dla porównania można wskazać, że jest to w przybliżeniu tyle samo, ile wszystkie rządy na całym świecie wydają na ochronę zdrowia każdego roku – mówi dr. Diarmid Campbell-Lendrum, WHO.

Jak wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia, do zanieczyszczania środowiska w szczególności przyczynia się węgiel. Powietrze, którym oddychamy, powoduje szereg chorób. -We wszystkich państwach Europy 400 tys. ludzi ginie każdego roku. Z powodu zanieczyszczenia powietrza. Oczywiście regiony i kraje, które swoją gospodarkę opierają na węglu. To przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza, a więc spływa na zdrowie ludzi. To, co trzeba zrobić, to zapewnić – tak szybko, jak to możliwe – przejście na czyste źródła energii – mówi dr Maria Neira, WHO.

W tym roku WHO opublikowała ranking pięćdziesięciu najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie. 36 z nich znajduje się w Polsce, a 12 miast w woj. śląskim.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close