RegionŚwiat

Blisko sto osób zmarło w trakcie stypy. Zabił je alkohol

Blisko sto osób zmarło po spożyciu taniego, nielegalnie wyprodukowanego alkoholu zawierającego metanol. Felerny trunek został podany w trakcie stypy.

 

Co za #DZBANY z Sosnowca! Szuka ich prezydent! A policjanci z Gliwic płaczą pod fotoradarem!

Co najmniej 92 osoby zmarły a wiele innych potrzebowało pomocy lekarskiej po spożyciu alkoholu zawierającego metanol w wioskach północnych Indii. Feralny trunek został podany w trakcie obrzędów Tehravin, święcie organizowanym trzynastego dnia po śmierci bliskiej osoby.

Żałobny obrzęd odprawiano w wiosce Balupur w stanie Uttarakhand na północy Indii. Alkohol zawierający metanol spożyto również w sąsiednich miejscowościach. Według indyjskich mediów ofiar śmiertelnych było zdecydowanie mniej. Podają od 52 do 57 osób.

Policja aresztowała blisko trzydzieści osób, które miały mieć związek z produkcją nielegalnego alkoholu. Skonfiskowano też 400 litrów alkoholu zawierającego metanol.

Mateusz Pojda

źr.: tvp.info
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close