AlarmRegionWiadomość dnia

Bliźniacy z Rudy Śląskiej potrzebują pomocy! Zbiórka na wózek dla 4-latków z porażeniem mózgowym

Wszędzie razem…nierozłączni od pierwszych chwil życia. Dla rodziców są całym światem. Maciej i Piotr urodzili się w 36 tygodniu ciąży z dziecięcym porażeniem mózgowym. -Bardzo ciężko było na początku się na to wszystko przestawić. Nie mniej jednak jakoś automatycznie coś takiego przychodzi i trzeba się dostosować do realiów życia – mówi Robert Giermanowicz, tata Piotrka i Maćka. Realiów, które bywają trudne. Zaraz po urodzeniu bliźniacy trafili na oddział intensywnej terapii chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii. Dzielnie walczyli o życie. Teraz mają prawie cztery lata. Jeszcze sami nie siedzą, nie raczkują, nie chodzą, ale szeroko się uśmiechają. To dzięki rodzicom. Choć oboje pracują, sami opiekują się dziećmi. Dla nich każdy dzień to nieustanna walka z czasem. -Radzimy sobie z mężem, życie nasze wygląda tak, że po prostu mijamy się gdzieś tam w drzwiach, na korytarzu. Staramy się organizować dodatkowe zajęcia, terapie dla chłopaków – mówi Monika Giermanowicz, mama Piotrka i Maćka. –Robimy co tylko możemy, żeby ich sprawność podnieść. Każdy kroczek najmniejszy jest dla nas wielkim sukcesem – mówi Robert Giermanowicz, tata Piotrka i Maćka.

 

 

 
Codzienne obowiązki ułatwił by im specjalistyczny podwójny wózek, który nie może być refundowany przez NFZ. -Chcieliby uzbierać pieniądze na wózek, wózek który pozwoli im wyjść do świata, pozwoli chłopcom pójść z ojcem na mecz, podjechać do sklepu z mamą. żeby nie musieli dźwigać rodzice, żeby ci mali mogli w taki normalny sposób funkcjonować na tyle na ile potrafią – mówi Aleksandra Poloczek, która współorganizuje Dzień Dziecka w Rudzie Śląskiej. Koszt wózka dla bliźniaków z Rudy Śląskiej to 26 tysięcy złotych …tyle wolontariusze chcą nazbierać podczas organizowanego w Rudzie Śląskiej specjalnego Dnia Dziecka. Impreza już 30 maja, na rudzkim rynku. Więcej na ten temat w materiale wideo.

 

 

Jak pomóc w zbiórce na specjalny wózek dla 4-letnich bliźniaków z Rudy Śląskiej z porażeniem mózgowym? Więcej informacji o tym jak pomóc Maćkowi i Piotrkowi znajdziecie Państwo tu:

maciekipiotrek.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close