Region

Bohaterscy sąsiedzi zatrzymali włamywacza

Mieć takich sąsiadów to prawdziwe szczęście. 56-letni ojciec i jego 26-letni syn ujęli włamywacza, który okradał dom sąsiadów, podczas gdy ci bawili się na weselu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 23. Wtedy w Dąbrówce zabrakło prądu. Jedna z mieszkanek zauważyła jednak w domu obok światło latarki. Wiedziała, że sąsiedzi wyjechali na wesele, więc zaalarmowała swojego męża i syna. Ci natychmiast zadzwonili na policję i ruszyli do akcji. Złodziej podsłuchiwał jednak policyjną korespondencję i zorientował się, że funkcjonariusze zaraz będą na miejscu. Zaczął więc uciekać. To się jednak nie udało, bo szybko wpadł w ręce 56-latka i jego syna.

Zobacz także: Bytom: napad na jubilera. Sprawca zaatakował ekspedientkę młotkiem

Bytom: Napad na jubilera. Sprawca zaatakował ekspedientkę młotkiem

 

Policja, która przyjechała na miejsce znalazła przy zatrzymanym przedmioty skradzione z domu i złodziejskie akcesoria. Okazało się, że jest to 47-letni mężczyzna, który na włamanie przyjechał swoim własnym samochodem z oddalonej o 40 kilometrów gminy. Auto ukrył i postanowił okraść dom. Sprawa jest rozwojowa. Policja wyjaśnia udział 47-latka w innych, podobnych czynach, ale wszystko wskazuje na to, że nie było to jego pierwsze włamanie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close