KrajRegion

Bon turystyczny nie tylko dla dzieci? Senat wprowadził poprawki do ustawy prezydenckiej

Senat zaproponował poprawki do prezydenckiej ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Wynika z  nich, że bonem turystycznym mają być objęte dzieci, ale też emeryci i renciści.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Senat zaproponował, by bonem objąć emerytów i rencistów, oraz dzieci tych rodziców, którzy pracują za granicą i pobierają tam zasiłki na dzieci wyższe niż 500 zł.

Do ustawy prowadzono też poprawkę, która wskazuje, by bonem mogli się rozliczać dostarczyciele usług turystycznych, którzy nie oferują np. noclegów.

Senat chce również, ograniczyć z 1 proc. do 0,5 proc. kwotę środków, jakie popłyną do ZUS za obsługę bonu turystycznego.

Senat nie zgodził się na zapis w ustawie mówiący o podniesieniu wartości bonu turystycznego do 1 tys. zł na dziecko i do 2 tys. zł na dziecko niepełnosprawne. Nie zgodzono się także, by wykreślić z ustawy przepisy dotyczące przeciwdziałania COVID-19 ws. przekazywania wsparcia dla samorządów. Chodzi o środki na inwestycje, tzw. bon dla samorządów.

Bon turystyczny wejdzie w życie dopiero po wprowadzeniu odpowiedniego systemu teleinformatycznego, czyli za 3-4 tygodnie.

Źródło: RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad trzydziestu poszkodowanych w wypadku za Częstochową! Ciężarówka uderzyła w autokar i stanęła w płomieniach

Metan zapalił się w kopalni Budryk w Ornontowicach [NOWE FAKTY]

Spalarnia odpadów powstanie w Rudzie Śląskiej? Urząd Miasta wydał decyzję środowiskową dla budowy [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close