reklama
Wiadomość dnia

Brak leków w aptekach! Ministerstwo zapewnia, że dostawy już ruszyły

Brak leków na nadciśnienie, choroby tarczycy, astmę, alergię i cukrzycę w aptekach! O brakach informują nie tylko media, ale i sami pacjenci, którzy odchodzą z aptek z kwitkiem. Resort zdrowia uspokaja – problem jest już rozwiązywany.

 

 

Tragiczny wypadek w Raciborzu!

– Brakujące leki już są dostarczane do aptek, teraz jest kwestia dobrej, szybkiej dystrybucji leków i problem powinien być rozwiązany – powiedział w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak dodał, resort zdrowia uruchomi infolinię dla pacjentów o brakujących lekach.

Powiązane artykuły

 

Dziennik Gazeta Prawna” poinformował we wtorek, że są kłopoty z kupnem w aptekach preparatów na nadciśnienie, choroby tarczycy, astmę, alergię i cukrzycę, i zaczyna brakować także leków onkologicznych oraz neurologicznych. Gazeta informowała, że w poniedziałek samorząd aptekarski wystosował list otwarty do ministra zdrowia. Według Naczelnej Izby Aptekarskiej jest problem z blisko pół tysiącem produktów leczniczych niedostępnych dla pacjentów.

 

Karczewski przyznał na briefingu przed posiedzeniem Senatu, że faktycznie były braki substancji do produkcji leków; podkreślił, że jest w stałym kontakcie z ministrem zdrowia. – Były to kłopoty nie tylko w Polsce, ale również kłopoty europejskie, niektóre komponenty, które były dostarczane z Chin – był kłopot z dostarczaniem tych komponentów – powiedział Karczewski.

– To mamy już za sobą, w tej chwili leki już są dostarczane do aptek i powinien ten problem być zupełnie rozwiązany. Dystrybucja powinna być bardzo szybka i sprawna (…) Leków w bardzo krótkim czasie powinno już nie brakować, problem ten który powodował (brak leków) został wyeliminowany, teraz jest kwestia dobrej, szybkiej dystrybucji leków i powinien być problem rozwiązany – powiedział Karczewski.

 

 

Przekazał też, że Ministerstwo Zdrowia wprowadza infolinię, na której pacjenci będą mogli uzyskać informację ws. brakujących leków. Od poniedziałku pod numerem Telefonicznej Informacji Pacjenta prowadzonej przez NFZ, będą dyżurować przedstawiciele Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, którzy wskażą, gdzie można kupić poszukiwany i deficytowy lek.

źródło: TVP Info

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button