RegionWiadomość dnia

Rybnik: Centra przesiadkowe dla rowerzystów gotowe! [WIDEO]

W Rybniku powstały centra przesiadkowe dla rowerzystów. Nowa inwestycja ma przede wszystkim zapewniać bezpieczne i wygodne pozostawienie roweru. Potem można się przesiąść na inne środki transportu. W mieście powstały 3 takie miejsca.

 

 

Nie chcecie by Wasze dzieci zamieniły się w wirtualne zombie? Zobaczcie koniecznie najnowszy odcinek TOP 5 Silesia Flesz!


Pan Henryk już miał okazję korzystać z tego przy dworcu, gdy zaczął padać deszcz. -I oczywiście musiałem się tu schować, a rower miałem zepsuty, więc odebrałem na drugi dzień – mówi Henryk Zimon.

Do dyspozycji są nie tylko stojaki i wiata rowerowa, ale też zamykane szafki. -Czyli miejsce, gdzie możemy zostawić rower, zamknąć go tam i kontynuować podróż czy to autobusem, czy pociągiem. Wrócić do tego miejsca i po prostu bezpiecznie sobie rower odebrać. Zapięcie jest bardzo proste. To blokada rowerowa, którą posiada rowerzysta. Różne widzę metody. Niektórzy się uzbrajają w kłódki jakieś. Myślę, że właśnie takie uzbrojenie roweru typowe się po prostu przydamówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

 

Rybnik: Centra przesiadkowe dla rowerzystów gotowe!
Rybnik: Centra przesiadkowe dla rowerzystów gotowe!

 

Centra przesiadkowe dla rowerzystów znajdują się przy dworcu głównym, dworcu autobusowym i stacji kolejowej w Paruszowcu. Ta ostatnia inwestycja jeszcze nie została oficjalnie oddana do użytku, ale oprócz rowerowej infrastruktury, powstał tu tunel pod torami. Łączny koszt inwestycji w trzech lokalizacjach i tunelu to ok. 14, 5 mln zł.

autor: Łukasz Kądziołka
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close