AlarmRegionWiadomość dnia

Były rzecznik MON zatrzymany przez CBA! Bartłomiej M. usłyszy zarzuty?

Jak nieoficjalnie informuje TVP Info, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

Trojaczki z Rudy Śląskiej i parkowanie „na janusza”! Zobaczcie najnowsze TOP 5 SILESIA FLESZ

Bartłomiej M. to nie jedyny zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Oprócz byłego rzecznika prasowego Ministerstwa Obrony Narodowej, CBA zatrzymało także pięć innych osób. Powodem mają być między innymi powoływanie się na wpływy, a także czerpanie z tego tytułu korzyści materialnych.

Bartłomiej M. był rzecznikiem prasowym Ministerstwa Obrony Narodowej w czasie, kiedy funkcję szefa MON pełnił Antoni Macierewicz. Oprócz niego funkcjonariusze CBA mieli zatrzymać również Mariusza Antoniego K. – to członek komisji obrony z poprzedniej kadencji Sejmu.

CBA zatrzymało także cztery inne osoby. Wśród nich jest była już urzędniczka Ministerstwa Obrony Narodowej oraz osoby związane z Polską Grupą Zbrojeniową. Wśród zarzutów pojawia się powoływanie się na wpływy oraz czerpanie z tego tytułu korzyści majątkowych. Zatrzymania przez CBA były realizowane dzisiaj (28.01) rano.

Wg. informacji TVP Info, Antoni Macierewicz, były minister Obrony Narodowej miał nie wiedzieć o rzekomym powoływaniu się przez Bartłomieja M. na wpływy w resorcie obrony.

Centralne Biuro Antykorupcyjne ma mieć wg. informacji TVP Info obszerny materiał dowodowy w tej sprawie. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu.
(źr: TVP Info/WZ)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close