Region

Bytom: 30 choinek zyska drugie życie

30 drzewek zebranych podczas zimowej akcji „Nie wyrzucaj żywej choinki po świętach” w Bytomiu czeka na swoje drugie życie w bazie technicznej Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. W kwietniu i maju ozdobią one miejskie parki i skwery.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

O tym gdzie dokładnie zostaną posadzone, zadecydują głosy mieszkańców. Przypomnijmy, Stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców już po raz kolejny zaapelowało do mieszkańców, żeby zamiast wyrzucać po świętach choinki w dobrym stanie, przywieźli je do siedziby Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Z roku na rok do akcji dołącza coraz więcej osób.

W tym roku do bazy przy ul. Tarnogórskiej przywieziono kilkadziesiąt iglaków. Ponieważ szanse na przyjęcie się posadzonych drzewek zależą od ich kondycji, na którą składa się między innymi stan korzeni, ekipy zieleniarskie oceniły, że 30 drzewek poradzi sobie w miejskiej przestrzeni.

Choinki zebrane podczas ubiegłorocznej akcji zdobią już między innymi Szynol w Rozbarku, pl. Szalonka oraz skwer przy skrzyżowaniu ul. Górnośląskiej z ul. Cyryla i Metodego w Łagiewnikach. Świąteczne drzewka rosną też przy na pl. Słowiańskim i Akademickim.

Organizatorem akcji było Stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców oraz Miejski Zarząd Dróg i Mostów.

Źródło i foto: UM w Bytomiu

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Obostrzenia w Polsce: kolejne województwo z ograniczeniami! Zamknięte hotele i galerie handlowe

Śląskie: Rozkopali podziemia kościoła. Nie spodziewali się tego, co tam znaleźli! [WIDEO]

Niedzielski: Święta wielkanocne będą takie jak rok temu. Czekają nas kolejne ograniczenia

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close