Region

Bytom gotowy do uruchomienia Punktów Szczepień Powszechnych

Walka z epidemią, to walka z czasem. Dzięki szybkiej reakcji na rządowe ogłoszenie i mobilizacji wielu instytucji, gmina przygotowała w Bytomiu dwa Punkty Szczepień Powszechnych. Teraz czeka tylko na wizytację Narodowego Funduszu Zdrowia i pierwszy transport szczepionek.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Zgodnie z naszymi zapowiedziami, jesteśmy gotowi do rozpoczęcia akcji szczepień. Przygotowane przez nas lokalizacje pozytywnie przeszły kontrole sanepidu, teraz czekamy na wizytację z NFZ. Dziękuję wszystkim służbom, które były zdeterminowane, by wywiązać się z tego zadania. Przed nami drugi etap tego przedsięwzięcia – szczepienia – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Obecnie miasto czeka na oficjalną informacje z Narodowego Funduszu Zdrowia o zatwierdzeniu bytomskich punktów szczepień w CH Atrium Plejada oraz „Medyku”.

Dziś NFZ zweryfikuje spełnienie przez bytomskie Punkty Szczepień Powszechnych wymogów formalnych oraz dokona wizytacji. Na jutro także spotkanie organizacyjne z udziałem wszystkich instytucji i służb biorących udział w akcji szczepień powszechnych, m.in. służb medycznych z Przychodni Lekarskiej Szombierki, policji, straży miejskiej czy jednostek odpowiedzialnych za ruch drogowy. Spotkanie będzie poświęcone skoordynowaniu działań i sprawnemu prowadzeniu całej akcji.

Punkt szczepień w centrum handlowym

Na potrzeby punktu szczepień powszechnych wydzielono dwa lokale (po byłej drogerii Sephora oraz butkiu Promod) w Centrum Handlowym Atrium Plejada, gdzie zgodnie z wytycznymi zainstalowano specjalne boksy umożliwiające oddzielenie osób szczepionych od pozostałych pacjentów. Zainstalowano wyposażenie oraz odpowiednio oznaczono poszczególne strefy.

Szczepienia w „Medyku”

Punkt Szczepień Powszechnych utworzono też w sali gimnastycznej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Wrocławskiej 120. Punkt ten został wyposażony w sześć modułowych stanowisk szczepień zabezpieczanych przez sześć zespołów szczepiennych oraz lekarza medycyny.

Punkt szczepień w „Czwórce”

Obecnie bytomianie szczepieni są w 20 punktach stworzonych przez działające w mieście przychodnie i szpitale. Jeden z tych punktów – znajdujący się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4  także został przekształcony w punkt szczepień powszechnych.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Trwa rozbiórka budynków po dawnej kopalni Mysłowice? Co powstanie w tym miejscu?

Nowa moneta trafiła na rynek. Pod NBP w Katowicach ustawiła się gigantyczna kolejka [WIDEO]

Otwarcie żłobków, a dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Resort rodziny wyjaśnia

 

źr. UM Bytom

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close