Bytom: Jak powinna funkcjonować Strefa Płatnego Parkowania? Wyraź swoją opinię
Przeprowadziliśmy analizy funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania, z których wynika, że, aby usprawnić jej działanie, konieczne są zmiany. Zanim jednak podejmiemy konkretne decyzje, chcemy skonsultować je z mieszkańcami – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. Dlatego zachęcamy do udziału w badaniu ankietowym, w ramach którego mieszkańcy Bytomia i kierowcy spoza miasta mogą wyrazić swoją opinię na temat działania strefy – dodaje Michał Bieda.
Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!
W czerwcu Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu przeprowadził diagnozę sytuacji parkingowej – pomiary zajętości, napełnienia, czasu parkowania i rotacji pojazdów w strefie i poza Strefą Płatnego Parkowania Bytomiu. Ankieterzy zapytali też kierowców o opinię dotyczącą działania SPP, cel przyjazdu do centrum miasta, deklarowany czasu parkowania w SPP oraz stawki za parkowanie. Z badań, jakie przeprowadzono wynika, że między 8.00 a 10.00, a także po godz. 14.00 zajętość miejsc parkingowych w Śródmieściu Bytomia przekracza nawet 150%. To oznacza, że w tym czasie nie ma wolnych miejsc do parkowania, a wielu kierowców krąży po ulicach centrum w poszukiwaniu wolnego miejsca parkingowego lub decyduje się zaparkować swój samochód niezgodnie z przepisami ruchu drogowego.
Podczas badań sprawdzono również czas parkowania pojazdów w SPP oraz rotację samochodów w poszczególnych obszarach, gdzie obowiązuje strefa. Jak się okazało, zdecydowana większość kierowców parkuje swoje samochody w strefie na czas poniżej jednej godziny, ale widoczna jest także tendencja do pozostawiania samochodów na miejscach parkingowych na okres od 2 do 4 godzin. Przeprowadzone przez MZDiM badania rotacji samochodów, wykazały, że najmniejsza rotacja aut występuje w rejonie placówek oświatowych, a także budynków użyteczności publicznej, jak: poczta, przychodnie, szpitale czy obiekty kulturalne. Czyli w miejscach, gdzie kierowcy często chcieliby zaparkować samochód na krótki czas, aby załatwić swoje sprawy.
Aby pozyskać pełniejszą wiedzę o funkcjonowaniu Strefy Płatnego Parkowania, prosimy mieszkańców Bytomia i kierowców spoza miasta o udział w badaniu ankietowym – mówi Paweł Wittich, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu.
Badanie w formie ankiety, która dostępna jest TUTAJ jest kolejnym etapem diagnozy sytuacji parkingowej w Bytomiu – po pomiarach zajętości, napełnienia, czasu parkowania i rotacji pojazdów przeprowadzonych w czerwcu 2020 roku przez specjalistyczną firmę na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu.
Wypełnienie kwestionariusza zajmie około 10 minut, a odpowiedzi na takie pytania jak: częstotliwość parkowania, dostępność miejsc parkingowych, ograniczenie ruchu pojazdów w centrum miasta, rozszerzenie strefy czy okres funkcjonowania strefy z pewnością będą dodatkowym źródłem informacji związanym z planowanymi zmianami w Strefie Płatnego Parkowania.
Badanie ankietowe potrwa do 15 października. Po podsumowaniu wyniki badania opublikowane zostaną na stronie www.bytom.pl
Cała Polska objęta STREFĄ ŻÓŁTĄ Od 10 października NOWE OBOSTRZENIA
Coraz więcej przypadków koronawirusa na Śląsku! Gdzie są nowe ogniska COVID-19?
Sosnowiec: Prezydent Chęciński grzmi do ministra w sprawie szczepionek! „Przecież to absurd!”