AlarmKrajRegion

Sosnowiec: Prezydent Chęciński grzmi do ministra w sprawie szczepionek! „Przecież to absurd!”

Prezydent Sosnowca w ostrych słowach zwrócił się do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Wczoraj Arkadiusz Chęciński wystosował do ministra list, w którym pisze między innymi o braku szczepionek na grypę. – Na blisko 1800 szczepionek otrzymaliśmy 0 (słownie: zero). Przecież to absurd! pisze prezydent.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Zaniepokojony obecną sytuacją Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca wystosował w tej sprawie list do ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Poniżej prezentujemy jego fragmenty.

(…) Wychodząc naprzeciw powyższym zaleceniom i oczekiwaniom, nasze miasto zagwarantowało w tegorocznym budżecie czterokrotnie więcej środków finansowych, niż w roku poprzednim, na szczepienie naszych mieszkańców. Niestety, z informacji przekazywanych nam przez podmioty lecznicze wynika, iż pomimo wcześniejszych rezerwacji zamówień w hurtowniach farmaceutycznych nie otrzymają one wystarczającej liczby szczepionek przeciwko grypie, a tym samym nie będą w stanie zaszczepić wszystkich chętnych. Trudności ze zdobyciem nieodpłatnych szczepionek mają także mieszkańcy 75+, dla których Ministerstwo Zdrowia od 1 września wprowadziło bezpłatny program szczepień. (…)

(…) Jako samorząd wprowadziliśmy program darmowych szczepień dla seniorów, zamawiając 4000 dawek, a otrzymaliśmy do tej pory jedynie 1500. W niektórych miejscach, w kilka godzin po otwarciu przychodni, szczepionki już były niedostępne.(…)

O trudnej sytuacji podczas briefingu mówiła także Małgorzata Macek, dyrektor Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Sosnowcu. – Zainteresowanie szczepieniami jest ogromne. Cóż z tego, skoro tych szczepionek nie ma. Pacjenci mają pretensje do nas, ale to nie nasza wina. Mamy listy chętnych, jesteśmy gotowi zaszczepić wszystkich chętnych, ale niestety nie możemy tego zrobić na pełną skalęprzekazała dyrektor Macek.

– Mamy sprzeczne informacje, które wpływają na postawy społeczne. Z jednej strony słyszeliśmy o tym, że wirus jest w odwrocie, teraz widzimy jak gwałtownie rosną przypadki zakażeń. Rządzący sami sieją zamęt, stąd rozluźnienie społeczeństwa w przestrzeganiu zasad. Już we wrześniu jako poseł interweniowałem w sejmie, w ministerstwie w sprawie szczepionek. Uspokajano nas, że szczepionki będą, ale jak widać skończyło się na słowach – podkreślał Mateusz Bochenek, poseł na Sejm RP.

– Jako samorząd jesteśmy przygotowani do szczepienia wszystkich chętnych, podkreślam chętnych mieszkańców miasta. Problem polega nam tym, że mówimy o brakujących szczepionkach dla seniorów, a przecież chcemy zaszczepić także m.in.: nauczycieli. Pytanie brzmi już nie kiedy, a czym nie kryje wzburzenia prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

 

Źródło i foto: Sosnowiec.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

REKORD zakażeń koronawirusem i zgonów. Na Śląsku powstanie specjalny szpital

Rolnicy zablokowali drogi i idą na wojnę z PiS. „Cała ustawa jest do kosza!”

Śląskie: Nie żyje proboszcz parafii w Ustroniu. Miał koronawirusa!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close