Region

Bytom: W mieście grasuje oszust. Ostatnio wyłudził 35 tys. złotych

Pracownik administracji, wodociągów, funkcjonariusz policji, czy wnuczek – to tylko kilka metod, jakimi posługują się sprawcy dokonujący kradzieży i oszustw na szkodę osób starszych. Bytomska policja apeluje o rozwagę.

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, co politycy robią na Śląsku w stajniach i jak kupić wóz strażacki za grosze!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Do zdarzenia doszło w środę. Z mieszkającą przy ulicy Obywatelskiej seniorką skontaktował się telefonicznie mężczyzna podający się za policjanta. Wyjaśnił, że rozpracowuje tajną grupę listonoszy, którzy podkładają fałszywe pieniądze. Nieznajomy zapytał kobietę o posiadane oszczędności. Następnie polecił, aby przekazała je policjantowi, który przyjdzie po nie do mieszkania, aby sprawdzić ich autentyczność. Seniorka wykonała polecenie i przekazała fałszywemu funkcjonariuszowi oszczędności w kwocie 35 tysięcy złotych. Po pewnym czasie, dopiero zorientowała się, że została oszukana.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców tego przestępstwa, policja prosi o kontakt osobisty w Komisariacie Policji IV przy ul. Zabrzańskiej 91 lub telefoniczny pod numerem 32 3963810 albo dzwoniąc do najbliższej jednostki policji na numery telefonów alarmowych 112 i 997.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Metropolia zbuduje chce zbudować spalarnię! Gdzie powstanie zakład utylizujący śmieci?

Co z meczem Izrael-Polska? Jest DECYZJA PZPN!

Katowice: Przebudowa DK 81 w Giszowcu. Następny etap prac od 14 listopada

 

źr. KMP Bytom

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close