AlarmRegionWiadomość dnia

Bytom: Co z wypłatą 500+? Nie wszyscy dostali 500 zł na dziecko! Dlaczego? [WIDEO]

Co z wypłatą pieniędzy z 500+ w Bytomiu i z rozpatrywaniem wniosków o 500 zł na dziecko? Do dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu w tej sprawie przyszła spora delegacja wzburzonych osób.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu odwiedzają całe rodziny, bo i problem całych rodzin dotyczy. A dokładnie wypłaty świadczenia 500+. -Ludzie składali wniosek w sierpniu, czekali 4-5 godzin a do teraz ani decyzji, ani pieniędzy nie ma, a niektórzy składali wniosek w październiku i już dostali pieniądze, decyzji i już pozapominali o wszystkim. A my dalej czekamy… ludzie mają długi, nieopłacone mieszkania… – wylicza Marlena Jacalska, mieszkanka Bytomia. -Jest bałagan, my rozumiemy to, że jest dużo wniosków, mniej pracowników ale jest ogromny bałagan – dodaje Marzena Królikowska,

Co z wypłatą pieniędzy z 500+ w Bytomiu i z rozpatrywaniem wniosków o 500 zł na dziecko?

mieszkanka Bytomia.

Delegację złożoną z mieszkanek przyjął dyrektor bytomskiego MOPR-u. Spotkanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Jak przyznał po nim – chociaż zdarzyła się nieścisłość w dacie wpływu wniosku, to wszelkie opóźnienia są kwestią procedur. -We wszystkich wnioskach, w których mieliśmy skompletowaną dokumentację z miesiąca sierpnia wydaliśmy już decyzję. Nawet zamieściliśmy taką informację na naszej stronie internetowej – mówi Rafał Szpak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu. -Oczywiście w części postępowań jest tak, że musieliśmy zwrócić się z prośbą o ich uzupełnienie, wysłaliśmy stosowne wezwania. Część osób do nas przyszła i uzupełniła dokumenty na część osób jeszcze czekamy – dodaje dyrektor MOPR Bytom.

Bytom: Co z wypłatą 500+? Nie wszyscy dostali 500 zł na dziecko! Dlaczego?

Do końca października do bytomskiego MOPR-u wpłynęło prawie 10 000 wniosków o ustalenie prawa do 500+. najwięcej, bo ponad 7 tysięcy wniosków złożonych zostało w sierpniu. (Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Bytom: Co z wypłatą 500+? Nie wszyscy dostali 500 zł na dziecko! Dlaczego? [WIDEO]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close