KrajRegionWiadomość dnia

Rajd pijanego traktorzysty. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu

Policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który kierował ciągnikiem, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 46–letniego mieszkańca Oświęcimia, który kierował ciągnikiem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Rajd nietrzeźwego traktorzysty został przerwany dzięki czujnej kierującej, która natychmiast powiadomiła policję.

Policjanci z oświęcimskiej komendy otrzymali zgłoszenie od kobiety, która jadąc drogą wojewódzką nr DW 948, na trasie Kęty–Oświęcim, zauważyła jadący slalomem ciągnik rolniczy. Od razu domyśliła się, że kierowca może być nietrzeźwy, więc powiadomiła policję.

We wskazane miejsce natychmiast ruszyli policjanci, którzy w Grojcu, na ulicy Beskidzkiej zatrzymali traktorzystę. Jak się okazało, kierowcą ciągnika marki Ursus wraz z przyczepą wyładowaną kukurydzą, był 46–letni mieszkaniec Oświęcimia. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,18 promila alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

(źródło: KWP Kraków)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close