Region

Bytom: Zwiększone kontrole w sklepach, galeriach handlowych i komunikacji miejskiej

Bytomscy policjanci oraz strażnicy miejscy prowadzą wzmożone kontrole w sklepach, galeriach handlowych, środkach komunikacji miejskiej oraz miejscach, w których nie możemy zachować wymaganego półtorametrowego odstępu od innych. Mają one na celu sprawdzenie obowiązku noszenia maseczek w miejscach, w których jest taki obowiązek.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Przypomnijmy, że obecnie nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni pod warunkiem zachowania półtorametrowego odstępu od innych osób. Maseczki są jednak nadal konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, takich jak: sklepy, galerie handlowe, autobusy, tramwaje czy inne środki komunikacji publicznej, gdzie panuje ścisk i nie ma możliwości zachowania bezpiecznego odstępu od innych osób.

Warto podkreślić, że prowadzone cały czas kontrole przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu oraz strażników miejskich zostały obecnie wzmożone w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa w naszym kraju.

Pamiętajmy – epidemia wciąż trwa, dlatego wciąż musimy być ostrożni.

O czym warto pamiętać?

  • Zachowuj 1,5-metrowy dystans społeczny;
  • Zasłaniaj usta i nos, kiedy nie możesz utrzymać odpowiedniej odległości od innych, kiedy jesteś w sklepie lub komunikacji miejskiej;
  • Często myj ręce i unikaj dotykania twarzy.

 

źr. UM Bytom

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close