KrajRegionSportWiadomość dnia

Bytomian biegnie wzdłuż Bałtyku… żonglując butelkami [FOTO]

Krzysztof Drabik, pseudonim artystyczny James Bond – Agent 007. Bytomianin, działacz społecznościowy, Mistrz Polski, Mistrz Europy, Chin i Dalekiego Wschodu w sztuce flair, żongler. Swoją pasję jaką jest żonglerka postanowił wykorzystać aby pomóc dzieciom. 2 sierpnia rozpoczęła się druga edycja ultramaratonu, podczas którego Drabik przemierza linię brzegową Bałtyku.  

W zeszłym roku Krzysztof Drabik przeszedł nieprzerwanie żonglując ze Świnoujścia do Gdańska w 19 dni. W tym roku postanowił pobić swój rekord i zrobić to w 10. Wszystko po to, aby wspomóc dzieci, które ucierpiały w wypadkach nad wodą. Chcę również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo nad akwenami wodnymi (…) Wypadki się zdarzają, one będą zawsze, ale mam nadzieję, że akcja pozwoli na zmniejszenie ich liczby– powiedział Krzysztof Drabik, prezes Fundacji Dzieciom „Twój Rekord Pomaga”.

Trasa jaką pokonuje każdego dnia, to spory wysiłek, bo to aż 50 km dziennie. Meta? 17 sierpnia, Gdańsk. Łącznie 420 km. Taki jest plan, a zachętom do niego przychylność i wsparcie ludzi. Reakcja ludzi na plaży bardzo mnie motywuje, a pozytywny oddźwięk całej akcji jest dla mnie żaglem – powiedział Drabik.

W akcje włączyły się osoby publiczne. M.in. Rafał Mroczek, Jarosław Milner, a planują również Rafał Maserak , Marek Włodarczyk, Piotr Zelt, Alan Andersz, Piotr Świerczewski, Andrzej Supron.

Akcję może wspierać każdy, nawet z własnego fotela. Wystarczy dokonać wpłaty przez Internet.

Zebrane pieniądze trafią do WOPR pomorskiego oraz śląskiego i zostaną przeznaczone na rehabilitację ofiar wypadków, zakup sprzętu oraz szkolenia ratowników.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close