RegionWiadomość dnia

20 Mercedesów w nowej flocie śląskiego pogotowia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Koszt zakupu jednego samochodu to prawie 410 tys. złotych brutto. Łącznie pogotowie wydało na nie ponad 8 mln zł. -Komfort jazdy kierowcy jest porównywalny z komfortem jazdy dobrego samochodu osobowego. No i tyle można powiedzieć. Jeśli chodzi o promień skrętu nawet śmiałbym powiedzieć, że jest lepszy niż w niektórych osobowych. Jeśli chodzi o parametry przyspieszania i parametry techniczne są to naprawdę dobre silniki – mówi Artur Borowicz, dyrektor WPR w Katowicach. Pod maską jest silnik diesla o pojemność 2,1 litra i mocy 163 koni mechanicznych. Karetki są wyposażone między innymi w defibrylator, respirator oraz pompę infuzyjną.

 

Nowe pojazdy zastąpią te, które już swoje przejechały. Z reguły około 300 – 400 tys.km. Karetki są szczególnie narażone na różne awarie. -Wymiana klocków u nas jest 4 razy częściej niż w przeciętnym samochodzie osobowym. Wszyscy państwo wiecie, jak jedzie karetka, jedzie szybko, bo ona jedzie do pacjenta, którego zdrowie, życie jest zagrożone – dodaje dyrektor Borowicz. Pierwsze nowe karetki ruszą do akcji w najbliższych dniach. Na razie do Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach dotarło 10 pojazdów. Kolejnych dziesięć ma dojechać do końca sierpnia.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close