Region

Bytomska Wall Street zyska nowe oblicze. O wyglądzie ul. Dworcowej zadecydują mieszkańcy

Nazywana niegdyś bytomską Wall Street ul. Dworcowa, to jedna z głównych ulic handlowych miasta, która już wkrótce zyska nowe oblicze i należny sobie prestiż. W poniedziałek, 5 października, swoje opinie o projekcie rewitalizacji ul. Dworcowej będą mogli wyrazić jej mieszkańcy. Spotkanie rozpocznie się o 17.00 w sali sesyjnej  ratusza przy ul. Parkowej 2.

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Zapraszamy do rozmowy mieszkańców i przedsiębiorców prowadzących przy ul. Dworcowej działalność gospodarczą. Chcemy porozmawiać o rewitalizacji – zakresie i harmonogramie inwestycji. Zależy nam na tym, żeby usłyszeć opinie bytomian. Mam nadzieję, że to spotkanie będzie okazją do rozwiania wszelkich wątpliwości na temat rewitalizacji ul. Dworcowej – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.


W spotkaniu, podczas którego mieszkańcy będą mogli zadać pytania autorowi projektu, udział wezmą także przedstawiciele władz miasta, Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów oraz Zakładu Budynków Miejskich–Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Przypomnijmy, że w ramach rewitalizacji Śródmieścia, ul. Dworcowa doczeka się gruntownej modernizacji – a wraz z nią 11 zabytkowych kamienic. Po remoncie nowa Dworcowa będzie przyjazna dla pieszych, bo trakt nie tylko zyska nową nawierzchnię, ale też zmieniony zostanie układ drogi. Będą to odpowiednio strefy: komercyjna – dla lokalnych przedsiębiorców oraz rekreacyjna. Ulica zyska nową – wygodną dla przechodniów, nawierzchnię z ciętego kamienia. W ramach rewitalizacji ul. Dworcowej renowacji doczekają się m.in. elewacje frontowe, dachy i klatki schodowe 11 kamienic.
Wartość całkowita projektu „Rewitalizacji podobszaru 10 w Bytomiu – okolice Dworcowej i Rynku” szacowana jest na ponad 20,4 mln zł. Miasto Bytom będzie starało się o dofinansowanie z Obszaru Strategicznej Interwencji w wysokości ponad 15,3 mln zł. Do końca tego roku planowane jest  złożenie projektu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Umowa społeczna ws. górnictwa ma zostać opracowana do końca grudnia [WIDEO]

Kuria katowicka zmienia zasady tegorocznej kolędy. Odwiedziny duszpasterskie tylko „na zaproszenie” [WIDEO]

Nauczanie zdalne w dziewięciu szkołach w regionie, m.in. Gliwicach, Rybniku i Żywcu

 

źr. UM Bytom

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close