Region

Kuria katowicka zmienia zasady tegorocznej kolędy. Odwiedziny duszpasterskie tylko „na zaproszenie” [WIDEO]

Kuria Metropolitalna w Katowicach zmieniła zasady tegorocznej tzw. kolędy z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju. Odwiedziny duszpasterskie będą możliwe tylko „na zaproszenie”.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

„Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie. Odwiedziny duszpasterskie ograniczamy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i mieszkań na zaproszenie gospodarzy” – napisano w informacji katowickiej kurii.

„Jednocześnie zachęcamy duszpasterzy do celebracji w okresie Bożego Narodzenia (jeśli to konieczne – także w czasie Adwentu) Eucharystii w intencji parafian z poszczególnych ulic oraz kolędowych Nieszporów (wieczorów), z uwzględnieniem stosownych przepisów sanitarnych” – dodano.

Z księdzem arcybiskupem przyjęliśmy zasadę, wedle której raczej nie będzie to możliwe, aby uwzględniając sytuację epidemiologiczną organizować tak zwaną kolędę wedle przyjętej tradycji od domu do domu. Oczywiście są to decyzje podjęte na chwilę obecną, na pewno nie łatwe – mówi dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Katowicach ks. Roman Chromy.

To kolejne zmiany w archidiecezji katowickiej wywołane sytuacją epidemiczną. W środę abp Skworc poinformował, że zaplanowana na tegoroczny październik w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla beatyfikacja ks. Jana Franciszka Machy została przeniesiona na 2021 r.

Nowy termin beatyfikacji ks. Machy zostanie ogłoszony po akceptacji Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

Źródło: Kuria Metropolitalna w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Jest nowa lista żółtych i czerwonych stref. W sumie 21 powiatów

Polska będzie miała aż trzy nowe wyspy! Wybrano dla nich nazwy

Wjechał w łosia. Motocyklista zginął na miejscu. Jego córka jest w ciężkim stanie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close