AlarmRegion

Bytomskie łabędzie wybrały się na spacerek. Policja musiała im wytłumaczyć, o co kaman w przepisach [WIDEO]

W nietypowej interwencji uczestniczyli policjanci ruchu drogowego z bytomskiej komendy miejskiej. Podczas pomiaru prędkości na ulicy Frenzla dostali informację, że wzdłuż ruchliwej drogi spaceruje rodzina łabędzi. Natężenie ruchu na tym odcinku na co dzień jest bardzo duże, dlatego mundurowi pomogli zwierzętom.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Policjanci ruchu drogowego, prowadząc ręczny pomiar prędkości na drodze krajowej numer 94, uzyskali informację, że para dorosłych łabędzi wraz z sześcioma pisklętami spaceruje wzdłuż jezdni. Ptasia rodzina zgubiła się i znajdowała się przy samej krawędzi ruchliwej drogi.

Zwierzęta nic nie robiły sobie z przejeżdżających obok aut ani z tego, że mogą stwarzać zagrożenie dla kierujących i pieszych. Starszy aspirant Grzegorz Bielecki i starszy sierżant Sławomir Bogacki przez kilkaset metrów eskortowali niepokorne łabędzie stadko w bezpieczne miejsce na parking sklepu. Tam zwierzęta przekazali pod opiekę wezwanego łowczego, który przetransportował ptaki nad pobliski staw. Interwencja zakończyła się sukcesem.

Źródło, foto i wideo: KMP Bytom

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czy rodzice puszczą dzieci do szczepień na covid? Ruszyła rejestracja nastolatków 12-15 lat

Na dwie godziny odeszły od łóżek. Pielęgniarki i położne zorganizowały protest w Katowicach

Wesela odblokowane z kolejnych obostrzeń, ale jest dużo drożej niż przed lockdownem!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close