KrajRegionWiadomość dnia

Wesela odblokowane z kolejnych obostrzeń, ale jest dużo drożej niż przed lockdownem!

Kolejny etap luzowania obostrzeń w branżach, które najdłużej borykają się z powrotem do normalności. Zmiany dotyczą branży weselnej, targowej czy komunikacji miejskiej. W wypadku tej pierwszej największym problemem była nie sama organizacja, ale limit gości weselnych. Teraz będzie mogło ich być maksymalnie 150. Same imprezy będą jednak droższe.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Z informacji co podpytuje pary młode no to faktycznie tak jak mieli w umowie tam do 15%, że może wzrosnąć cena no to wzrosła. Nasze usługi delikatnie wzrosły z racji tego, że dużo tych wesel odpadło, dużo jest jeszcze par które decydują się w tym roku zrobić wesela no i wychodzimy naprzeciw, żeby jakoś to przetrwać, nie wiadomo, czy na jesień nie wróci znowu jakaś fala, czy znowu nas nie pozamykają – mówi Daniel Kaim, właściciel firmy eventowej.

Kolejny etap luzowania obostrzeń w branżach, które najdłużej borykają się z powrotem do normalności. Zmiany dotyczą branży weselnej, targowej czy komunikacji miejskiej
Kolejny etap luzowania obostrzeń w branżach, które najdłużej borykają się z powrotem do normalności. Zmiany dotyczą branży weselnej, targowej czy komunikacji miejskiej

Od wczoraj także podróżujący komunikacją miejską nie będą musieli zastanawiać się czy wejdą do autobusu czy będą czkać w kolejkach. Limit w komunikacji miejskiej został zwiększony z 50% do 75 % wszystkich miejsc siedzących.

-Takie łagodzenie obostrzeń obowiązujących w komunikacji miejskiej jest ważne jeśli towarzyszą temu łagodzenia obostrzeń w innych obszarach życia, bo jednocześnie jeśli łagodzone są te restrykcje w życiu szeroko pojętym społeczno-gospodarczym to tych pasażerów komunikacji miejskiej jest więcej dlatego bardzo ważne jest i cieszymy się z tego powodu, że te restrykcje dotyczące limitów podróżnych zostały złagodzonewyjaśnia Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM.

Kolejną branżą, która będzie mogła wznowić swoją działalność to branża targowo-konferencyjna. Chociaż teoretycznie organizacja jest już możliwa, może być ciężka do realizacji. Większość wydarzeń przeniosła się do internetu i organizowane są w formule online. Według organizatorów rządzący za późno poinformowali o zmianie zasad.

– Ta informacja dotarła zdecydowanie za późno, my te targi przygotowujemy przez wiele miesięcy. Nawet nie wahałbym się powiedzieć, że wkrótce po zakończeniu kolejnej edycji przygotowujemy się do następnej także nie było to możliwe ze względów organizacyjnych, ale ze względu na obecność uczestników. To są targi międzynarodowe co roku przyjeżdżają wystawcy z wielu krajów, z kilkunastu krajów co roku w tym wielu Azjatyckich to jest i Tajwan i Malezja i szereg innych – mówi Jacek Illg, specjalista ds. komunikacji targi Intarg.

Limit w komunikacji miejskiej został zwiększony z 50% do 75 % wszystkich miejsc siedzących
Limit w komunikacji miejskiej został zwiększony z 50% do 75 % wszystkich miejsc siedzących

Chociaż Międzynarodowe Centrum Kongresowe od początku czerwca nie jest już szpitalem tymczasowym i wydawać by się mogło, że jest w pełni gotowy do przyjęcia po tak długiej przerwie gości kongresowych tu może pojawić się problem.

-Mamy nadzieję, ze będą wracały te wydarzenia, jesteśmy na to gotowi, natomiast trzeba mieć świadomość, że to jest kwestia czasu. Organizatorzy muszą mieć właśnie ten czas na to, żeby ponownie móc się zorganizować zakontraktować wszystkich podwykonawców, usługodawców, także my przewidujemy, że taki pełny powrót do funkcjonowania to nie jest kwestia najbliższych dni, a wręcz przełomu i przyszłego roku – mówi Marta Stach, rzeczniczka prasowa MCK w Katowicach.

 

Nowe, łagodniejsze obostrzenia będą obowiązywały do 25 czerwca.

Zdjęcie autorstwa Jonathan Borba z Pexels
autorka: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: 17-latek wszedł na słup energetyczny. Zginął porażony prądem

Największe szlagierowe gwiazdy zagrały z Radiem Silesia z okazji Dnia Matki w Teatrze Ziemi Rybnickiej

Porsche Carrera a nawet rzadki Morgan! Zobaczcie co i za ile sprzedają śląscy celnicy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close