RegionWiadomość dnia

Porsche Carrera a nawet rzadki Morgan! Zobaczcie co i za ile sprzedają śląscy celnicy

Na motoryzacyjne perełki można trafić nie tylko na grupkach facebookowych czy w portalach sprzedażowych. Co nieco mają też w garażach celnicy. Krajowa Administracja Skarbowa wystawiła na sprzedaż 16 samochodów. Wśród nich takie perły jak roadster rzadko spotykanej i nas marki Morgan, czy prawdziwy zwijacz asfaltu – Porsche Carrera

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Na licytację KAS trafiło w sumie 16 samochodów osobowych, wśród nich takie marki jak Porsche 911, Tesla, Jaguar XF, Maserati Quattroporte, Audi Coupe TT, Morgan Roadster. Zgodnie z obwieszczeniem o licytacji wartość szacunkowa wszystkich samochodów to blisko 1,4 mln złotych. Najwyżej wycenione zostały Porsche 911 Carrera (cena szacunkowa to 200 200 złotych), Morgan Roadster 3,7 l (cena szacunkowa to 193 100 złotych) oraz Maserati Quattroporte GTS (cena szacunkowa to 145 400 złotych). Cena wywołania w pierwszym terminie licytacji to ¾ szacunkowej wartości każdego z pojazdów.

W pierwszym terminie licytacji nabywców znalazło 12 licytowanych samochodów. W licytacji uczestniczyło 25 osób. Największym zainteresowaniem licytujących cieszyło się AUDI Coupe TT 2,0 oraz NISSAN X TRAIL 1,6dCi. Najwyższą kwotę uzyskano ze sprzedaży Porsche 911 Carrera z 2015 roku.

Drugiego dnia do licytacji przystąpiło 7 osób, które wpłaciły wymagane wadium. Zgodnie z obwieszczeniem cena wywołania w drugim terminie to ½ szacunkowej wartości pojazdu. Tego dnia sprzedano 2 samochody.

W sumie zlicytowano 14 samochodów. Do państwowej kasy wpłynęło blisko 975 tys. złotych. Nabywców nie znalazły tylko 2 pojazdy tj. Morgan Roadster z 2015 roku oraz Maserati Quattroporte GTS z 2014 roku.

Teraz planowana jest sprzedaż pozostałych po aukcjach samochodów w trybie „z wolnej ręki”. Informacja o sprzedaży pojawi się na stronie Drugiego Urzędu Skarbowego w Katowicach.

 

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kupujesz nowe auto? Nie musisz go rejestrować!

Co z zaostrzeniem kar dla sprawców najcięższych przestępstw? Będzie bezwzględne dożywocie?

Zamknięta w witrynie sklepowej. Aktorka Kamila Baar przez 12 godzin czytała zza szyby

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close