Region

CBOS: 89 proc. Polaków uważa swój kraj za bezpieczny

Według badania przeprowadzonego przez CBOS aż 89 proc. badanych uważa Polskę za kraj, gdzie żyje się bezpiecznie, a 98 proc. badanych uważa swoją okolicę za bezpieczną. Śląska policja publikuje dane i podkreśla, że to także ich zasługa.

Piast Gliwice wygrałby nawet eurowybory? TOP 5 SILESIA FLESZ z wizytą u Mistrzów Polski!

Badanie przeprowadzono w dniach 4-11 kwietnia bieżącego roku na losowej próbie dorosłych Polaków (1064 osoby). Ankieterzy pytali między innymi o to, czy badany obawia się, że może paść ofiarą przestępstwa. Aż 66 proc. osób powiedziało, że nie. Wyniki wskazały też, że ankietowani bardziej niż o siebie, obawiają się o swoich bliskich. Aż 46 proc. badanych odczuwa takie obawy.

Czy miejsce, w którym Pan(i) mieszka (dzielnica, osiedle, wieś), można nazwać bezpiecznym i spokojnym? (w %)

Jak wynika z deklaracji, w ciągu ostatnich pięciu lat, co dziesiąty Polak padł ofiarą kradzieży. Mimo wszystko ten współczynnik spadł w porównaniu do ubiegłego roku. Z kolei 6 proc. Polaków doświadczyło włamania do mieszkania, domku letniskowego itp. Tylko 1 proc. padł ofiarą napadu lub rabunku.

Czy obawia się Pan(i) tego, że może się Pan(i) stać ofiarą przestępstwa? (w %)

CBOS: 89 proc. Polaków uważa swój kraj za bezpieczny
CBOS: 89 proc. Polaków uważa swój kraj za bezpieczny

Źródło: Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close