KrajRegionWiadomość dnia

Celnicy podzielili się na lotnisku w Pyrzowicach. Teraz mają dwa oddziały

Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się lotnisk w kraju, w którym stale wzrasta natężenie ruchu i to zarówno osobowego, jak i towarowego. Sukcesywne zwiększanie wyników katowickiego lotniska jest możliwe dzięki ciągłej rozbudowie infrastruktury lotniczej, logistycznej, jak i dedykowanej do obsługi pasażerów. W 2015 roku oddano do użytku nową halę przylotów oraz nowoczesną drogę startową, w połowie 2016 roku uruchomiono nowy Terminal. Cargo i zmodernizowano najstarszą część lotniska, czyli Terminal A. Te ważne dla lotniska i regionu przedsięwzięcia sprawiły, że Katowice Airport zaliczane są do kategorii najbardziej nowoczesnych lotnisk w Polsce i Europie.

 

Dynamiczny rozwój lotniska oraz wzrost ruchu pasażerskiego i towarowego przyniósł zmiany w organizacji Służby Celnej w porcie lotniczym. Od 15 września 2016 roku funkcjonują dwa odrębne oddziały celne: Oddział Celny Towarowy Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice(PL3310340), Oddział Celny Osobowy Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice (PL331050).

 

Od początku tego roku ze śląskiego lotniska skorzystało ponad 2,2 mln pasażerów z całego świata. Aktualnie katowicki port lotniczy realizuje 100 tras regularnych i czarterowych Przeprowadzona modernizacja terminali pasażerskich pozwala odprawić nawet 6 mln pasażerów w ciągu roku. Dla odprawy tak ogromnej ilości pasażerów koniecznym stało się wdrożenie zmian organizacyjnych po stronie Służby Celnej. Dla zapewnienia sprawnej i profesjonalnej odprawy turystów został utworzony Oddział Celny Osobowy w Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice.

 

Nowoczesna infrastruktura daje gwarancję obsługi pasażerów i przewoźników lotniczych na najwyższym światowym poziomie. Funkcjonowanie dwóch odrębnych oddziałów celnych, osobowego i towarowego, pozwoli na skuteczną realizację zadań Służby Celnej w zakresie wysokich standardów obsługi podróżnych, bezpieczeństwa rynku i obywateli Polski i Unii Europejskiej oraz płynności międzynarodowego obrotu towarowego.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close