RegionWiadomość dnia

Chcecie wygrać Toyotę? Zapłaćcie podatki w Sosnowcu! Urząd Miasta rusza z loterią!

Sosnowiec po raz kolejny zachęca do rozliczenia podatku w tym mieście i oferuje za to samochód osobowy. Nową Toyotę Aygo. A to nie wszystko, bo wygrać można też rowery i tablety. Taka akcja odbywa się już po raz trzeci.

 

 

Świętochłowice zaorane finansowo? Nad miastem wisi bankructwo!


– Nasza loteria bardzo fajnie została przyjęta przez mieszkańców, cieszy się dużym zainteresowaniem. Mamy blisko tysiąc nowych, tak można powiedzieć, podatników w naszym mieście, którzy do budżetu miasta wpłacili dodatkowo 600 tys. zł. No a sama akcja kosztuje nas w granicach 50 tys. zł, więc łatwo policzyć, że zwraca nam się to bez problemu – mówi Rafał Łysy, Urząd Miejski w Sosnowcu.

Urzędnicy zachęcają też mieszkańców do zostawienia 1% z podatku w mieście. Sosnowiec nie jest wyjątkiem, bo miasta w różny sposób próbują przyciągnąć nowych podatników. Bo każdy nowa osoba to więcej gotówki w miejskiej kasie. Mimo to, wiele osób nawet po przeprowadzce nie rozlicza się w nowym miejscu zamieszkania.

– My to chyba najbardziej widzimy po migracji po obciążeniu pracy w urzędach. Tutaj widać, że są takie miasta, gdzie od kilku, kilkunastu lat ludzie się bardzo aktywnie budują. I my widzimy te zmiany z takim pewnym opóźnieniem. Tego nie widać od razu. Często jest tak, że jacyś ludzie mieszkają w jakimś miejscu 10, sam znam takie przypadki, 15 czy 16 lat i dalej rozliczają się gdzieś na południu, albo na północy województwa, albo w ogóle gdzieś poza województwem – mówi Michał Kasprzak, Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.

Chcecie wygrać Toyotę? Zapłaćcie podatki w Sosnowcu! Urząd Miasta rusza z loterią!
Chcecie wygrać Toyotę? Zapłaćcie podatki w Sosnowcu! Urząd Miasta rusza z loterią!

Aby wziąć udział w loterii w Sosnowcu wystarczy wypełnić formularz w formie papierowej i wrzucić go do urny w budynku Urzędu Miejskiego. Termin zgłoszeń mija 1 czerwca.

(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close