AlarmRegionWiadomość dnia

Chciał rozdziewiczyć dziecko w samochodzie. W Mysłowicach wpadł 48-letni pedofil. Złapała go WATAHA z Sosnowca [WIDEO]

Kolejne zatrzymania pedofili w województwie śląskim. Wczoraj łowcy pedofili z sosnowieckiej grupy Wataha ujęli 48-letniego mężczyznę, który chciał spotkać się z małoletnią i uprawiać z nią seks.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Proponował dziecku spotkanie, proponował inne czynności seksualne. Proponował dziecku rozdziewiczanie w samochodzie. Od pierwszej rozmowy już padały propozycje spotkania i nakłaniania na to spotkanie. Prosił, aby nikomu nic nie mówiła – mówi Łukasz z Grupy Wataha – Na Tropie Pedofilii.

To nie jedyny taki przypadek. W poniedziałek w Rybniku policja zatrzymała 37-letniego mężczyznę, którego złapali łowcy pedofili z innej grupy. Mężczyzna był przekonany, że rozmawia z 13-letnią dziewczynką. W tym przypadku również proponował odbycie stosunku seksualnego.

– Wczoraj rybniczanin usłyszał zarzuty prokuratorskie składania propozycji seksualnych małoletniej poniżej 15. roku życia. Prokurator objął go policyjnym dozorem, a za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do dwóch lat więzienia – mówi asp. Bogusława Kobeszko, KMP w Rybniku.

W poniedziałek w Rybniku policja zatrzymała 37-letniego mężczyznę, którego złapali łowcy pedofili z innej grupy. Mężczyzna był przekonany, że rozmawia z 13-letnią dziewczynką
W poniedziałek w Rybniku policja zatrzymała 37-letniego mężczyznę, którego złapali łowcy pedofili z innej grupy. Mężczyzna był przekonany, że rozmawia z 13-letnią dziewczynką

Zdaniem eksperta z zakresu kryminalistyki, dr. Bogdana Lacha obecna sytuacja związana z lockdownem i tym, że dzieci spędzają więcej czasu przed komputerami i w mediach społecznościowych, może potęgować zjawisko pedofilii.

– Mamy tutaj do czynienia z dwoma rodzajami sprawców pedofilii. Z tak zwanymi sprawcami sytuacyjnymi i preferencyjnymi. Jeśli chodzi o ten drugi typ – preferencyjnych – oni zdecydowanie więcej czasu poświęcają w sieci na wyszukiwanie swoich ofiar. I oczywiście zazwyczaj wykorzystują do tego celu zniekształcenia, związane między innymi z tym, że przedstawiają się jako osoby w podobnym wieku, z podobnymi zainteresowaniami, wyciągają informacje od osób małoletnich – mówi dr Bogdan Lach, psycholog śledczy, profiler, biegły.

Jednocześnie ekspert apeluje do rodziców, aby ci zwracali szczególną uwagę na to, z kim korespondują ich dzieci.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Na Śląsku na COVID zaszczepią nas farmaceuci, diagności i fizjoterapeuci. Ruszają szkolenia

Pole w Raciborzu kryło tajemnicę o której nikt nie miał pojęcia! [WIDEO]

Katowice: Wolontariusze potrzebni do pomocy w szpitalu tymczasowym w MCK

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close