RegionWiadomość dniaZdrowie

Na Śląsku na COVID zaszczepią nas farmaceuci, diagności i fizjoterapeuci. Ruszają szkolenia

Fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni i farmaceuci będą szczepić na koronawirusa. Właśnie przechodzą specjalne szkolenia w Śląskim Uniwersytecie Medycznym, aby uzyskać w tym celu odpowiednie uprawnienia. Do tej pory zgłosiło się prawie tysiąc osób. Najwięcej jest farmaceutów.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Szkolimy się najpierw teoretycznie, później praktycznie w centrach symulacji medycznych przy Śląskim Uniwersytecie Medycznym i zainteresowanie ze strony farmaceutów jest naprawdę bardzo duże. Do izby zgłosiło się w tej chwili ok. 700 farmaceutów. Te dane przesyłamy dalej do centrum kształcenia podyplomowego i zgodnie z grafikiem kolejni farmaceuci są szkoleni w tym projekcie – mówi dr n. farm. Mikołaj Konstanty, prezes Śląskiej Izby Aptekarskiej.

Akcja szkoleń jest związana ze specjalnym rozporządzeniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Chodzi o to, aby przyspieszyć proces szczepień.

Fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni i farmaceuci będą szczepić na koronawirusa. Właśnie przechodzą specjalne szkolenia w Śląskim Uniwersytecie Medycznym
Fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni i farmaceuci będą szczepić na koronawirusa. Właśnie przechodzą specjalne szkolenia w Śląskim Uniwersytecie Medycznym

– Aż 50 osób dziennie jest szkolonych zarówno w Zabrzu, jak i Katowicach. To budzi nadzieję, że coraz więcej osób uzyska uprawnienia do szczepień i coraz więcej Polaków będzie wyszczepionych przeciwko COVID-19, a to oznacza, że szybciej wrócimy do normalności – mówi Agata Pustułka, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

Do tej pory w całym kraju pierwszą dawkę szczepionki na koronawirusa przyjęło już nieco ponad 4,9 mln osób. Drugą – ponad 2 mln osób.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Polsce: Rząd przedłuża obostrzenia do 18 kwietnia

„Kochajcie mnie, mamo i tato”. Plakaty broniące praw młodzieży LGBT+ zawisły na Śląsku [WIDEO]

Po pijaku wtargnęli do szpitala tymczasowego w MCK. Chciał pokazać koledze szpital

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close