KategoriaRegionWiadomość dnia

Bielsko-Biała: Jest projekt nowego basenu – konkurs na koncepcję rozstrzygnięty

Rozstrzygnięty został konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Parku Edukacji Ekologicznej Aqua, który ma powstać przy ul. Czesława Tańskiego w Bielsku-Białej.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Spółka Aqua S.A. prowadzi przygotowania do inwestycji nazwanej Park Edukacji Ekologicznej Aqua. Właśnie zakończył się etap wyłaniania koncepcji architektoniczno-urbanistycznej. Komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce firmie AM Architekci Aneta Mazur z Mazańcowic, drugie miejsce zajęła firma architekciPL Jarzy Hnat z Gliwic, a trzecie – TIM INVEST Tadeusz Kostoń z Jaworza. Wyróżniono również projekt architekta Wojciecha Młynarczyka z Warszawy.

Przypomnijmy, że zgodnie z komunikatem giełdowym Aquy, w planach inwestycyjnych na lata 2021-2024 spółka przewiduje nakłady w wysokości 61,2 mln zł na realizację inwestycji Park Edukacji Ekologicznej Aqua przy ul. Czesława Tańskiego w Bielsku-Białej. Na ogłoszony jesienią 2020 r. konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej tego przedsięwzięcia wpłynęło sześć prac.

Nowy obiekt ma powstać na os. Polskich Skrzydeł. Jak wynika z dokumentacji, Park Edukacji Ekologicznej Aqua będzie się składał m.in. z czterech sal z holem wystawienniczym, kompleksu basenowego z niecką sportową (osiem torów i widownia) oraz nieckami – do nauki pływania, rekreacyjną, solankową i dla niemowląt – i zjeżdżalnią. Część rekreacyjna kompleksu będzie wyposażona w saunę z lodopadem, grotę solną, łaźnię piwną oraz kawiarnię. Obiekt powinien też dysponować lokalem gastronomicznym na 100 osób. Całość obsługiwać ma parking podziemny i nadziemny na 300 miejsc.

źródło: UM Bielsko-Biała

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Polsce: Rząd przedłuża obostrzenia do 18 kwietnia

„Kochajcie mnie, mamo i tato”. Plakaty broniące praw młodzieży LGBT+ zawisły na Śląsku [WIDEO]

Po pijaku wtargnęli do szpitala tymczasowego w MCK. Chciał pokazać koledze szpital

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close