AlarmRegion

14-latek podrzucił mamie do portfela fałszywe pieniądze

W Chorzowie podczas płacenia za zakupy wpadła na płaceniu fałszywymi pieniędzmi kobieta. Nie miała pojęcia skąd ma je w portfelu. Okazało się, że fałszywki do portfela – zamiast prawdziwych – włożył kobiecie jej 14-letni syn!

W Chorzowie policja zatrzymała kobietę, która chciała zapłacić za zakupy fałszywym banknotem 100-złotowym. Kiedy policjanci zaczęli wyjaśniać sprawę, początkowo wszystko wskazywało na to, że kobietę ktoś oszukał, gdy ta robiła zakupy na targowisku i wydał jej fałszywą stuzłotówkę. Wtedy do akcji wkroczyli kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Jak się okazało, fałszywą stuzłotówkę podmienił kobiecie w portfelu… jej 14-letni syn.

Okazało się, że fałszywki do portfela – zamiast prawdziwych – włożył kobiecie jej 14-letni syn (fot.KMP CHORZÓW)

Jak ustalili śledczy, nastolatek kilka tygodni wcześniej wyprodukował na domowym sprzęcie komputerowym kilka banknotów. Najpierw chciał wydrukować pięćdziesiątki, ale z uwagi na nie najlepszą ich jakość, postanowił wyprodukować banknoty stuzłotowe. W sumie wyprodukował 6 podobnych banknotów o nominałach 100 i 50 złotych.

Policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy służący do podrabiania pieniędzy, 4 banknoty, w tym 3 stuzłotowe i 1 pięćdziesięciozłotowy oraz nieudane wydruki. Za podrabianie pieniędzy grozi kara nawet 25 lat więzienia, jednak z uwagi na wiek, sprawca odpowie przed sądem dla nieletnich.(WZ)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close