RegionSilesia Informacje

Chorzów: 56-latek oszukiwał metodą na wnuczka

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 56-latek podejrzany jest o udział w oszustwie metodą na wnuczka. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

W grudniu do komisariatu w Chorzowie zgłosiła się 86-letnia mieszkanka, która poinformowała, że padła ofiarą oszustwa na wnuczka. Kobieta zdążyła przekazać oszustowi już kilkanaście tysięcy złotych. Policjanci niespełna miesiąc po zdarzeniu namierzyli i zatrzymali sprawcę, którym okazał się 56-letni mieszkaniec Bytomia. Jak się okazało, mężczyzna w podobny sposób oszukał także mieszkankę Zabrza. W tym drugim przypadku kobieta może jednak mówić o dużym szczęściu, bo dzięki akcji mundurowych, wszystkie jej pieniądze zostały odzyskane.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Na wniosek policji i prokuratury, chorzowski sąd zastosował wobec 56-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia. Niewykluczone są również kolejne zatrzymania.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close