RegionWiadomość dnia

Chorzów: Gala konkursu „Mr. Disabled” czyli wyróżnienia dla wyjątkowych osób! [WIDEO]

Chociaż na co dzień zmuszeni są pokonywać różne bariery – przez życie idą z uśmiechem i pokazują, że nie ma problemów nie do pokonania. Właśnie są za to nagradzani. W Starochorzowskim Domu Kultury odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu „Mr. Disabled”.

 

 

Chorzów: Gala konkursu „Mr. Disabled” czyli wyróżnienia dla wyjątkowych osób!
Chorzów: Gala konkursu „Mr. Disabled” czyli wyróżnienia dla wyjątkowych osób!

-Tyle poznaliśmy wspaniałych ludzi dotkniętych niepełnosprawnością, że przyszedł ten pomysł nam, że należy ich uhonorować. Co nie znaczy, że ten konkurs sam w sobie jest konkursem. Każda z tych osób zasługuje na tą statuetkę, tylko po prostu ogranicza nas ilość statuetek, bo gdybyśmy mogli to byśmy im wszystkim je wręczyli, bo są to tak wspaniali ludzie, pogodni, pełni miłości – mówi Ewa Sprus, prezes stowarzyszenia Górnośląski Skarabeusz.

Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach – otrzymują ją niepełnosprawni mężczyźni, którzy wykazują się determinacją w takich dziedzinach jak życie społeczne, zawodowe, sport i kultura. W tym roku wyróżnienie odebrał między innymi Marcin Drzewiecki, który mimo niepełnosprawności realizuje się zawodowo jako coach i trener mentalny w telewizji Polsat.

-Jeśli ta nagroda zostanie osiągnięta osiągamy motywację do działania, pomagania innym, pokazywanie jak wiele można osiągać w swoim życiu, osiągać sukcesy, pokonywać barier, pokazywać że mamy w sobie ogromną wartość którą warto się dzielić – mówi Marcin Drzewiecki, laureat konkursu „Mr. Disabled”.

Konkurs jest odpowiednikiem przyznawanego od lat przez Marka Plurę tytułu „Lady D.”. To zresztą właśnie Marek Plura był pierwszym w historii laureatem wyróżnienia.

 

-Patrzę, obserwuje dziś już po raz trzeci tak naprawdę wręczanie tych nagród i widzę za każdym razem nowe twarze, dzielnych facetów, którzy radzą sobie doskonale nie tylko z własną niepełnosprawnością, ale także z problemami innych ludzi – mówi Marek Plura, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Patronat medialny nad konkursem objęła Telewizja TVS.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Chorzów: Gala konkursu „Mr. Disabled” czyli wyróżnienia dla wyjątkowych osób! [WIDEO]”

  1. Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych i nagrodzonych. Jesteście wielcy. Szacunek dla każdego z osobna i wszystkich razem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close