AlarmRegionWiadomość dnia

Chorzów: Pijany kierowca o mało nie wjechał w radiowóz! Zatrzymał go celnik

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w Chorzowie w czwartek, 13 października.Funkcjonariusz śląskiej Służby Celnej zauważył, że auto na chorzowskich numerach rejestracyjnych porusza się „zygzakiem” i niebezpiecznie zajeżdża drogę innym kierującym. Takie zachowanie wskazywało, że kierowca prawdopodobnie prowadzi samochód pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Mundurowy natychmiast powiadomił policję i ruszył w pogoń za podejrzanym pojazdem. Gdyby nie refleks doświadczonego celnika – kierowca spowodowałby kolizję z radiowozem Służby Celnej.

Funkcjonariusz śląskiej Służby Celnej zatrzymał pojazd i zabrał kierowcy kluczyki. Po kilku minutach pojawił się na miejscu zdarzenia patrol policji. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawę poprowadzą chorzowscy policjanci. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi nie tylko utrata prawa jazdy, ale również do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close