AlarmRegionWiadomość dnia

Chorzów: Policja odzyskała auta za 500 tys.zł! Jedno z nich było na …gliwickim poligonie [WIDEO]

Policjanci, z jednej chorzowskich wypożyczalni otrzymali zgłoszenie, że jedna z klientek miesiąc temu wynajęła 5 samochodów i nie uiszcza opłat za ich użytkowanie. Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że 40-letnia mieszkanka Jaworzna samochody użyczyła swojemu 46-letniemu znajomemu, a do wypożyczalni wysyłała sfałszowane pokwitowania zapłaty za wynajem aut. Stróże prawa w ciągu kilku godzin odzyskali dwie skody rapid i hyundaia. Jeszcze tego samego dnia, dzięki współpracy z austriacką policją, na terenie tego kraju, został odnaleziony seat leon. Ostatnie z przywłaszczonych aut policjanci odnaleźli na gliwickim poligonie.

Okazało się, że to jednak nie wszystko co oszuści mają na koncie. W Mikołowie przestępcy wykorzystali ten sam proceder. W ubiegłym roku z miejscowej wypożyczalni wynajęli dwa samochody. Wczoraj mundurowi odzyskali jedno z aut. Zatrzymana para usłyszała już zarzuty oszustw. Grozi im do 8 lat więzienia. Dzisiaj o ich losie zadecyduje prokurator.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close