RegionWiadomość dnia

Chorzów, Sosnowiec, Gliwice: Gdzie będzie najlepszy Sylwester? [WIDEO]

Gliwice, Chorzów, Sosnowiec – miasta w regionie zapraszają na Sylwestra. Większość nie zakończy się hucznym pokazem fajerwerków. Z głośnego świętowania rezygnuje w tym roku między innymi Sosnowiec, ale widowiskowo będzie i tak przednie.

 

Przyzwyczailiśmy Was do treści pełnych humoru. Tym razem ostatnie wydarzenia nam na to nie pozwalają. ZOBACZCIE co stało się w ostatnim tygodniu oraz to, co powinien wiedzieć każdy mieszkaniec naszego regionu.

TOP 5 SILESIA FLESZ

–Będzie to wyjątkowy pokaz światła, ognia i dźwięku. Przygotowaliśmy lata 90., 80. i najnowsze produkcje. Wszystkie związane albo z ciekawymi serialami, albo najbardziej popularnymi filmami – mówi Michał Wasik, UM w Sosnowcu.

Gwiazdą sylwestra przed sosnowieckim urzędem miasta będzie Michał Wiśniewski. Z kolei Gliwice stawiają na bardziej klubowy klimat.

–To ponad 6-godzinny maraton taneczny ze świetną klubową muzyką, z dj-ami na żywo, z formacją taneczną East Side Crew, która będzie zagrzewać do tańca. Gościem specjalnym będzie świetna wokalistka, producentka i przepiękna, niezwykle zdolna kobieta Reni Jusis – mówi Agnieszka Skowronek, Teatr Miejski w Gliwicach.

Pierwszy Sylwester w Arenie w Gliwicach będzie płatny. Bezpłatnie będzie można wejść za to na pierwszą sylwestrową imprezę na Stadionie Śląskim. Tam można się spodziewać największych tłumów.

– Jesteśmy przygotowani, żeby przyjąć nawet 60 tys. osób na obiekcie. Warto sprawdzić na stronie Kolei Śląski, ponieważ uruchamiają dodatkowe pociągi z Gliwic, z Dąbrowy Górniczej, Tychów i Rybnika. Warto sprawdzić rozkłady jazdy. Pociągi pojadą przed imprezą i rozwiozą wszystkich po imprezie – mówi Krzysztof Klimosz, prezes Stadionu Śląskiego.

Chorzów, Sosnowiec, Gliwice: Gdzie będzie najlepszy Sylwester?
Chorzów, Sosnowiec, Gliwice: Gdzie będzie najlepszy Sylwester?

Na „Śląskim” również nie będzie sztucznych ogni, a zamiast tego publiczność zobaczy pokaz laserów. Wcześniej na scenie pojawią się m.in. Sławomir, Maryla Rodowicz, zespół Feel, Enej czym Michał Szpak. Nie wiadomo jeszcze czy fajerwerki będą w Bielsku-Białej. Prezydent miasta postanowił przeprowadzić w tej sprawie ankietę.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close