KrajRegionWiadomość dnia

Chorzów: W podziemiach Straży Pożarnej …płonie las! O co chodzi? [ZDJĘCIA]

W podziemiach Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie oficjalnie otwarto edukacyjną ścieżkę przeciwpożarową. Jest to najnowocześniejszy tego typu obiekt w kraju.

 

W nowo otwartym Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie funkcjonować będą sektory tematyczne: „Ścieżka Edukacyjna” oraz „Mała Strażnica”. Ich celem będzie prezentacja zagrożeń pożarowych, które występują w mieszkaniach (na przykład pomieszczenie łazienki i zastosowane w nim instalacje, w tym tzw. „dym filmowy” pozwolą na zobrazowanie skutków braku wentylacji, a co za tym idzie zagrożeń związanych z tlenkiem węgla) i obszarach leśnych, jak również pokazanie skutków wypadków drogowych i katastrof budowlanych. Dodatkowym elementem będzie sektor, zapoznający ze specyfiką pracy w straży pożarnej, wyposażony między innymi w samochód pożarniczy z wizualizacją jazdy alarmowej w skali 1:1.

W odróżnieniu od dotychczas otwieranych sal edukacji dla najmłodszych CEP wyróżnia się zarówno rozmachem technologicznym (zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań multimedialnych), jak i zasięgiem oddziaływania. Zajęcia prowadzone będą w ramach lekcji szkolnych i pozwolą na skuteczne przekazanie wiedzy przez praktyków (strażaków w czynnej służbie). Centrum zostało utworzone w zaadaptowanym pomieszczeniu nieużywanego, podziemnego magazynu w Komendzie Miejskiej (o pow. 800 m2 i kubaturze 3.200 m3). Koszt całego projektu wyniósł około 480.000 zł.

Zapisy dla zwiedzających prowadzone będą od 26 września, szczegóły pojawią się wkrótce na stronie Centrum Edukacji Przeciwpożarowej.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close