RegionWiadomość dnia

Chorzów: W szpitalu miejskim powstaną mieszkania dla całych rodzin! [ZDJĘCIA]

Tego jeszcze nie było. W budynku szpitala miejskiego w Chorzowie powstaną… mieszkania! Miasto chce w ten sposób zagospodarować szpitalny budynek, a po drugie – skrócić kolejkę oczekujących na własne „M”.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Jak się patynuje buty po śląsku i dlaczego prowadzący ma twarz jak Multipla? 😉


Dotychczas leczyli się tu chorzowianie, za dwa lata zamieszkać tu będą mogły pierwsze rodziny. Dawny budynek szpitala przy ulicy Karola Miarki 40 w Chorzowie przejdzie kompletną metamorfozę. Docelowo powstanie tu 77 mieszkań.

Dziś podpisano umowę z wykonawcą inwestycji.

-Będą to lokale od najmniejszych, M1 do M4. Jedno z mieszkań przewidziane jest jako dwupoziomowe. Wszystkie klatki schodowe będą wyposażone w dźwigi osobowe. Oprócz tego przewidujemy wykonanie miejsc postojowych i garażowych w budynku. Budynek będzie wyposażony w komórki lokatorskie. Na każdym piętrze będą wózkownie i rowerownie do dyspozycji lokatorów. Standard będzie dosyć wysoki – mówi Joanna Lekston-Grzyb, dyrektor zakładu komunalnego PGM w Chorzowie.

Osiem mieszkań dostosowanych będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Po przebudowie ma się mieszkać tu bezpiecznie i wygodnie. Prace remontowe trwać mają dokładnie dwa lata.

Tego jeszcze nie było. W budynku szpitala miejskiego w Chorzowie powstaną... mieszkania!
Tego jeszcze nie było. W budynku szpitala miejskiego w Chorzowie powstaną… mieszkania!

 

-Myślę, że takim troszkę trudniejszym etapie mogą być sprawy rozbiórkowe, czyli wyburzenia tych części budynków, które są przewidziane w projekcie. Natomiast pozostałe rzeczy raczej nie powinny stanowić żadnego większego problemu – mówi Radosław Marks, współwłaściciel firmy Budo-Max.

Mieszkania będą mieszkaniami komunalnymi. Nie wiadomo póki co, czy otrzymają je osoby oczekujące na liście czy też rozdysponowane zostaną one w jakimś programie. Przerobienie dawnego budynku szpitala na blok kosztować będzie ponad 17 mln zł. 45% kwoty pokryje Bank Gospodarstwa Krajowego.

(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close