RegionWiadomość dnia

W Chorzowie będą zbierać, w Rudzie Śląskiej sadzić. Jak po świętach miasta radzą sobie z choinkami?

Co zrobić z choinką po świętach? W sukurs mieszkańcom woj.śląskiego, którzy jak co roku stają przed po-świątecznym dylematem, idą lokalne samorządy i społeczne organizacje. Co zrobić z choinką po świętach – okazuje się być pytaniem z wieloma odpowiedziami.

 

Po świętach wielu mieszkańców Śląska pozbywa się choinek wyrzucając je do osiedlowych kontenerów. Są jednak lepsze sposoby na zagospodarowanie zbędnych już drzewek. -Faktycznie, choinka to problem po świętach. Nam przyszło do głowy, żeby te choinki, które są w doniczkach i nadają się do posadzenia – posadzić w konkretnym miejscu – mówi Rafał Wypior, Stowarzyszenie Lepsza Ruda Śląska.

Co zrobić z choinką po świętach – okazuje się być pytaniem z wieloma odpowiedziami

–Około 10 osób się zgłosiło, że są chętni do podzielenia się tym drzewkiem. Posadzimy w różnych miejscach, oczywiście tam gdzie możemy. Jeżeli są jakieś łąki, nieużytki tam takie drzewko myślę, że spokojnie się znajdzie – dodaje Rafał Wypior, Stowarzyszenie Lepsza Ruda Śląska.

Osobom, które mają choinkę, która nie nadaje się do posadzenia – Urząd Miasta w Chorzowie zaproponował inne rozwiązanie. Drzewka trafią do specjalnego kompostownika. -Już po raz kolejny w Chorzowie organizujemy zbiórkę choinek, żeby każdy w łatwy i przede wszystkim ekologiczny sposób mógł się pozbyć drzewka. Choinki będziemy zbierać od 29 stycznia do 9 lutego – mówi Karolina Skórka, UM Chorzów.

Dokładny harmonogram gdzie i kiedy oddać drzewko, można znaleźć na stronie internetowej www.chorzow.eu oraz w specjalnych kalendarzach, które trafiły już do mieszkańców miasta. (Radosław Nosal)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close